«Це неминучість». Шмигаль заявив, що накопичувальна пенсійна система може бути введена до 2021 року

25 травня 2020, 12:00

Про це він сказав в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.

«Для нас це неминучість - рухатися до пенсійної системи з накопичувальними фондами... Ми зараз готуємо законопроєкти. Не хочу здатися занадто оптимістом, але до 1 січня 2021 року це цілком реально ввести", - заявив очільник Кабміну.

Відео дня

Він додав, що вже відпрацьована ідея і концепція такого реформування пенсійної системи.

"Обговорюється наступний варіант: 2% від нинішнього ЄСВ виділяємо в накопичення, не збільшуючи навантаження ні для фірми, ні для людини. Ще 2% беремо з ПДФО. Ці 4% дозволяють в сьогоднішніх цінах при виході на пенсію отримати 1 млн грн", - сказав Шмигаль.

За його словами, буде три варіанти забрати гроші. Перший - отримати всю суму при досягненні пенсійного віку. Другий - розстрочка виплат на 5-10 років. Третій - довічне утримання.

"Це виходить якийсь пенсійний депозит, де частину забезпечує держава, другу частину може докладати сама людина", - додав Шмигаль.

Раніше повідомлялося, що Міністерство соціальної політики розробило законопроєкт про введення накопичувальної професійної пенсійної системи для окремих категорій працівників у віці до 35 років, які мають право на пільгове пенсійне забезпечення. Відомство оцінює обсяг накопичень за нею в 15,6 млрд грн в перші п'ять років від більш ніж 135 тис. людей.

Показати ще новини
Радіо NV
X