Залучать держбюджет. Кому та коли в Україні підвищать пенсії у 2022 році

29 листопада 2021, 06:27

Наступного року утримається закономірність підвищення пенсій внаслідок індексації мінімальної зарплати та її позитивної динаміки протягом 2022 року.

Міністерство соціальної політики запевняє, що алгоритми зростання пенсій, зумовлені індексацією, підвищенням розмірів мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму, збережуться і у 2022 році . Більшою чи меншою мірою, але пенсії протягом року буде збільшено всім, хто їх отримує, без винятку.

Відео дня

Прогнози щодо державних соцвиплат наступного року

Міністр соцполітики Марина Лазебна зазначила, що уряд не обмежуватиметься для підвищення пенсій доходами Пенсійного фонду, а залучить і кошти держбюджету. Це буде здійснюватись у рамках продовження виконання ініціативи президента щодо соціальної програми для літніх людей.

З державного бюджету адресну допомогу для підвищення пенсій отримають 2,4 млн пенсіонерів віком від 75 років. З 1 березня 2022 р. щомісячні виплати (400 грн для осіб віком 75—80 років та 500 грн для осіб віком від 80 років) будуть збільшені шляхом індексації. При цьому мінімальний розмір пенсії становитиме 2500 грн. Дане розширення програми дозволить ще понад 1 млн пенсіонерам підвищити доходи.

Планується збереження щомісячних компенсаційних виплат для півмільйона осіб, які мають суттєвий страховий стаж (30 років — у жінок та 35 років — у чоловіків). Цільові доплати отримають 1,5 млн пенсіонерів, у яких у період трудової діяльності були низькі зарплати.

З 1 січня 2022 року особам з інвалідністю з-поміж ліквідаторів аварії на ЧАЕС (понад 30 тис. осіб) підвищать пенсії в середньому на 40%.

«Наступного року мають напрацювати ще одне рішення, на яке чекають 700 тис. осіб, які постраждали внаслідок ЧАЕС. Я маю на увазі додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка не переглядалася з 2014 року», — зазначила Марина Лазебна у своєму інтерв'ю прес-службі Мінсоцполітики.

Реформа системи прожиткового мінімуму

Уряд у лютому цього року подав до Верховної Ради пакет законопроектів, які комплексно змінюють законодавство щодо розрахунку та застосування прожиткового мінімуму. Це, своєю чергою, має бути передумовами забезпечення мінімальних соціальних гарантій, що є основним джерелом існування людини.

Підсумки

У наступному році планове зростання пенсійних виплат відбудеться поетапно:

  • з 1 січня 2022 р. — підвищення пенсії інвалідам—чорнобильцям;
  • з 1 березня 2022 р. — проведення індексації виплат майже 10 мільйонам пенсіонерів, а також індексація компенсаційних виплат громадянам віком від 75 років;
  • з 1 липня 2022 р. — збільшення мінімальної та максимальної пенсій внаслідок підвищення прожиткового мінімуму. Тоді ж мінімальна пенсія становитиме понад 2000 грн;
  • з 1 жовтня 2022 р. — перерахунок мінімальної пенсії за віком у зв'язку з плановим підвищенням рівня мінімальної зарплати;
poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
  • з 1 грудня 2022 р. — чергове підвищення пенсій, якому передуватиме зростання прожиткового мінімуму.

У Мінсоцполітики вважають, що комплекс заходів дозволить охопити всі категорії пенсіонерів програмою підвищення виплат, спираючись на найбільш уразливі їхні групи .

Редактор: Гала Конопля
Показати ще новини
Радіо NV
X