Виняткове право. Хто може отримувати одразу дві пенсії

25 лютого 2022, 06:32

Окремі категорії українців мають прав на отримання додаткових виплат, крім основної — пенсійної.

Законом не передбачено можливості одночасного призначення особі двох пенсій із солідарної системи ПФУ. Залежно від умов громадянам може призначатися лише один із видів пенсійної виплати:

Відео дня

  • пенсія з інвалідності;
  • пенсія при втраті годувальника.

Водночас, право на дві соціальні виплати – пенсію та соціальну допомогу – мають особи з інвалідністю з дитинства, яка була встановлена до досягнення 18-річного віку.

Соціальна виплата призначається таким особам у разі втрати батьків або одного з годувальників. За наявності зазначених умов ( інвалідність з дитинства та втрата годувальника) виникає можливість одночасного отримання двох соціальних виплат:

  • державної соціальної допомоги ( забезпечують органи соціального захисту населення);
  • пенсії при втраті годувальника ( Призначається ПФУ).

Для цього слід звернутися до зазначених територіальних органів з відповідними заявами.

Умови призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника регламентуються законом Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , у своїй визначальним стаж годувальника, придбаний їм досі смерті.

Незалежно від тривалості страхового стажу пенсія у зв'язку із втратою годувальника призначається при смерті пенсіонера або смерті особи під час проходження строкової військової служби, а також за смертю ( загибелі) особи внаслідок поранення, каліцтва, контузії або інших пошкоджень здоров'я, отриманих за участю в Революції Гідності в Україні з 21 листопада 2013 року до 21 лютого 2014 року.

Нагадаємо, з 1 січня 2022 року встановлено мінімальну пенсійну виплату 7800 грн для кожного з непрацездатних батьків, дружині ( чоловікові) захисників, які загинули в зоні проведення АТО/ООС.

Редактор: Гала Конопля
Показати ще новини
Радіо NV
X