Чим старша, тим більше. Скільки років стажу потрібно людині з інвалідністю для призначення пенсії

4 березня, 09:11
Пенсії 2023 — новини України (Фото:unsplash)

Пенсії 2023 — новини України (Фото:unsplash)

Розповідаємо про особливості призначення пенсії за інвалідністю в Україні.

Пенсія за інвалідністю ІІ та ІІІ груп особам, які молодші за 24 роки, встановлюється за наявності хоча б одного року стажу. Якщо це інвалідність І групи, то потрібно мати хоча б один рік стажу до 26 років. Чим старша людина, тим більше потрібно їй стажу на момент встановлення інвалідності або звернення по таку пенсію.

Відео дня

Про це розповів незалежний консультант Сергій Коробкін у коментарі виданню На пенсії.

До стажу також може зараховуватися період навчання, але лише у тому разі, якщо воно було до 1 січня 2004 року. Згідно із законодавством, яке раніше було чинним, у стаж роботи зараховувався період навчання:

  • у вищих та середніх спеціальних навчальних закладах;
  • в училищах;
  • на курсах підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації;
  • в аспірантурі;
  • в докторантурі;
  • в клінічній ординатурі.

Навчання після 1 січня 2004 року до страхового стажу не включаються.

Наявність або відсутність стажу визначає, за яким законом призначатиметься виплата. Якщо стаж є, то по пенсію слід звертатися до Пенсійного фонду відповідно до Закону Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Якщо стажу немає, тоді може призначатися державна соціальна допомога. Вона призначається органами соціального захисту населення відповідно до Закону Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, і особам з інвалідністю. У другому випадку питання з призначенням допомоги розглядається лише якщо йдеться про малозабезпечених осіб або якщо людині встановлено І групу інвалідності.

Нагадаємо, у з 1 березня в Україні відбулася планова індексація пенсій. У 2023 році вона проводилася за новими правилами. Вона також торкнулася осіб з інвалідністю.

Також з 1 жовтня 2022 року в Україні підняли пенсії з інвалідності I, II, III груп. Також раніше NV розповідав все, що варто знати про те, як військовослужбовцям оформити пенсію по інвалідності.

Редактор: Лілія Вітюк
Показати ще новини
Радіо NV
X