Влада Китаю посилила тиск на фінансових блогерів: пости видаляють, авторів затримують — FT
Влада Китаю посилили тиск на місцевих фінансових блогерів на тлі побоювань Волл-стріт про розумність інвестицій в країну. Інвестори можуть залишитися без інформації про стан другої за розміром економіки у світі.
Влада Китаю посилили тиск на місцевих фінансових блогерів і публічні сторінки в соцмережах, які присвячені фондовому ринку та економіці країни. Про це повідомляє Financial Times.
Як пише видання, в Шанхаї регулятори видалили понад 17 тисяч «шкідливої інформації» і закрили понад 8000 незаконних онлайн-рахунків. У Шеньчжені були арештовані 14 підозрюваних у маніпуляціях з акціями.
Такі заходи були запроваджені в міру того, як на Волл-стріт стали голосніше звучати розбіжності з приводу того, чи було інвестування в Китай розумною ставкою.
Своєю чергою, влада Китаю пояснює арешти боротьбою з маніпулюванням цінами на акції. Зокрема вони заявляють, що прямі трансляції і групи в WeChat нібито використовувалися для «накачування і скидання» акцій.
За даними Financial Times, владою був заарештований фінансовий блогер Хуан Шен, аудиторія якого перевищує 5 млн передплатників. Його акаунти в WeChat і китайському аналогу Twitter — Weibo неактивні.
Акаунт блогера Сюй Сяофену (4 млн підписників) в Weibo не оновлювався з початку липня. Пости І Вея — ще одного фінансового блогера з сотнями тисяч передплатників — були видалені.
У коментарі виданню різні експерти висловили побоювання, що надмірний тиск влади змусить замовкнути блогерів, чия думка розходиться з офіційними лінією Пекіна. Це своєю чергою, може позбавити інвесторів інформації про ситуацію в китайській економіці.
Як зазначив один зі співрозмовників видання, тиск влади стосується всіх, хто «невірно інтерпретує економічні дані», і блогери, які намагалися бути об'єктивними «починають замислюватися про наслідки».
За словами одного із західних експертів, влада Китаю видалили з відкритого доступу статистику про домогосподарствах і компаніях, і інші дані.
Ще один співрозмовник видання зазначив, що у світі може бути тільки «10 осіб», які знають, в якому напрямку рухається Китай зі своїми радикальними реформами. Мова ймовірно йде про главу країни Сі Цзіньпіна, постійний комітет Політбюро і деяких ключових регуляторні органи.
Нагадаємо, що останній рік влада Китаю чинять безпрецедентний тиск на великі компанії технологічного сектора. Зокрема під удар потрапила Фінтех-компанія Ant Group, подвійне IPO якої було зірвано напередодні проведення, а сама компанія піддалася реструктуризації бізнесу.
Також значний удар припав на холдинг Tencent, який володіє соціальними мережами і займається запуском відеоігор. Останні удари по холдингу припали якраз на галузі онлайн-освіту (Компаніям в цій сфері заборонили отримувати прибуток) та ігор — неповнолітнім китайцям заборонили грати понад три години в тиждень.
Сервіс-таксі DiDi зіткнувся з тиском після виходу на IPO на американській біржі. Компанії заборонили залучати нових користувачів в Китаї, а регулятор вимагав видалити DiDi з місцевих магазинів додатків
