«Побачили цифру близько 150 млрд грн». Павло Рябікін про контрабанду, корупцію і сірі схеми на митниці - інтерв'ю НВ

1 квітня 2021, 16:00
НВ Преміум

Голова Державної митної служби України Павло Рябікін в інтерв'ю Радіо НВ розповів про контрабанду і корупцію на митниці, сторонній вплив на її роботу, «сірі» та «чорні» схеми імпорту.

НВ публікує текстову версію.

— Нещодавно в гостях нашої програми Запитання тут ставимо ми був Міхеіл Саакашвілі, голова Виконавчого комітету реформ. Він сказав, що тіньовий обіг на митниці становить близько $3 млрд на рік. А ваші оцінки які, чи відповідає ця цифра дійсності?

Відео дня

— Коли маєш справу з великими цифрами, можна дозволити собі невеликі неточності. Ми, коли оцінювали потенціал, який можна додати до бюджету в результаті детінізації і реформ на митниці, то побачили цифру, яка наближається до 150 млрд грн, що навіть більше, ніж оцінки Саакашвілі.

Але це те, що ми бачимо умоглядно, з якихось непрямих даних. Сьогодні дуже важко оцінити реальний збиток від контрабанди і від митних правопорушень.

— А чи можливо оцінити, який обсяг бізнесу працює за «сірими» і «чорними» схемами? Щоб ми розуміли, скільки нам «білий» бізнес дає в бюджет і скільки залишається в тіні?

— Ми брали статистику — дуже цікаве співвідношення: близько 90% надходжень до бюджету забезпечують (якщо взяти від загальної кількості учасників зовнішньоекономічної діяльності) 3,5% учасників ЗЕД.

— Тобто майже 90% у нас — це тінь.

— Ні, навпаки, це ті, кого ми бачимо, великі оператори, які здійснюють ті самі операції протягом багатьох років, і ми розуміємо, що це максимально все виведено з тіні і повністю легалізовано.

Далі, наступний сегмент — це ще близько 5% операторів, які перебувають в умовно «сірій» зоні: там, де оператори існують давно, проводять повторювані угоди; ми бачимо невеликі порушення, невеликі відхилення в деклараціях.

— Це що, заниження мита чи щось іще?

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X