Парубій запропонував переглянути стимулюючі тарифи для обленерго

27 лютого 2018, 09:49

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій вважає, що потрібно переглянути стимулюючі тарифи – так званого RAB-регулювання для обленегро.

Про це він заявив у ефірі телеканалу ICTV.

За словами Парубія, потрібно провести додаткові консультації та враховувати соціальну складову.

“Я вважаю, що це питання має бути переглянуте. Ціни, які на сьогодні встановлені, завищені та несправедливі”, - заявив він.

Відео дня

Нормативна база, необхідна для переведення енергопостачальних (обленерго) та водопостачальних (водоканали) компаній на стимулююче регулювання (RAB-регулювання), набула чинності з першої декади січня 2018 року. Тепер регулятор зможе встановлювати нові RAB-тарифи для обленерго з 1 квітня 2018 року. Водночас Кабмін закликав НКРЕКП змінити "необґрунтовані" стимулюючі тарифи для обленерго.

Зазначимо, що в Європейському банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) вважають, що запровадження в Україні RAB-регулювання дозволить підвищити привабливість держпакетів акцій обленерго, запланованих до приватизації у 2018 році.


RAB-регулювання - широко застосовувана в європейських країнах система довгострокового тарифоутворення, основною метою якої є залучення інвестицій в розвиток і модернізацію електромереж, тоді як на сьогодні тарифи для компаній електроенергетичного сектора розраховуються за принципом "витрати плюс".

Фактично це означає, що обленерго, для яких буде введено RAB-регулювання, зможуть додатково отримувати 12,5% дохідності на старі активи, які у них є, і на нові активи (все те, що вони побудують після введення нового регулювання).

Попередньою версією постанови передбачалося встановити 14,7% дохідності на нову базу і 5% - на стару базу.

Показати ще новини
Радіо NV
X