Партія Тимошенко подала позови на Кабмін і НКРЕ за підвищення тарифів

23 червня 2016, 13:29
Парламентська фракція Батьківщина на чолі з Юлією Тимошенко подала позови до Окружного адміністративного суду проти Кабінету міністрів та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕ), щодо необґрунтованості підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги для населення

"Це буде два судових процеси. Один - проти Кабінету міністрів Гройсмана (прем'єр-міністр України Володимир Гройсман), а другий - проти Національної комісії регулювання електроенергетики", - цитує Тимошенко Інтерфакс-Україна.

Відео дня

При цьому вона пояснила, що позов до уряду стосується "необґрунтованих і незаконних встановлених цін на газ", а проти НКРЕ - "абсолютно необґрунтованих несправедливих тарифів на тепло, централізоване теплопостачання й централізоване постачання гарячої води".

Тимошенко зазначила, що законодавством і Конституцією не передбачено, щоб Кабмін встановлював ціни на газ.

"Подумайте: вони всі говорять, що ринкові ціни на газ. Так якщо ринкові ціни на газ, то навіщо тоді приймати постанову Кабінету міністрів України про встановлення ринкової ціни на газ? Ринок встановлює ціни, а не постанова Кабінету міністрів", - сказала вона.

Також політик заявила, що встановлені ціни на газ є абсолютно необґрунтованими.

"Я думаю, що пан Гройсман рано чи пізно разом з Яценюком (екс-прем'єр Арсеній Яценюк) будуть відповідати за те, що вони ціну на український газ для громадян України встановили у п'ять-шість разів вище, ніж собівартість разом з прибутком на український газ", - додала Тимошенко.

Нагадаємо, 21 червня Верховний суд України направив подання в Конституційний суд України (КСУ) щодо легітимності указів Петра Порошенка, які регулюють діяльність Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) і легітимності рішень НКРЕКУ щодо встановлення житлово-комунальних тарифів.

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо НВ
X