Лідери парламентських фракцій та Кабмін проведуть аналіз ціноутворення на газ в Україні - Гройсман

6 липня 2016, 03:20
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман разом із представниками Кабінету міністрів провів зустріч з керівниками фракцій та груп депутатів Верховної Ради, на якій була досягнута домовленість щодо створення робочої групи для аналізу ціноутворення на газ в Україні. Про це повідомив Урядовий портал

На думку Гройсмана, запровадження ринкової ціни дозволить подолати корупцію в газовій сфері, і недопустити повторення махінацій при продажу газу за участю державної видобувної компанії Укргазвидобування, розслідуванням яких займається НАБУ.

Відео дня

"Запровадження ринкової ціни на газ також дозволить збільшити видобуток українського газу, підвищити енергоефективність та сприятиме досягненню енергетичної незалежності держави.Ми будемо добувати наш український газ, будемо це робити таким чином, щоб стати енергонезалежною державою. Ми будемо модернізувати усю систему, щоб у нас не було в країні дірявих труб, будинків, де відсутнє нормальне тепло", - пообіцяв Гройсман.

Прем'єр також зауважив, що урядом буде встановлена лише гранична ціна на газ, а тарифи на комунальні послуги будуть встановлюватись за поданням місцевих органів влади за перевірки Нацкомісією з регулювання енергетики та комунальних послуг.

За словами очільника Кабміну, в заявах про необхідність зниження ціни на газ присутня політична складова.

Володимир Гройсман підкреслив, що держава підтримає цільовою допомогою громадян, які потребують цієї допомоги. Ті ж, "хто має великі будинки, велике споживання газу", платитимуть повноцінну ринкову ціну. Прем'єр-міністр зазначив, що під час опалювального сезону минулого року середній платіж за споживання тепла і комунальних послуг становив 12% від доходу.

"Треба боротися не за зниження тарифів, які вбивають взагалі все господарство, а за підвищення доходів людей. Над цим потрібно концентруватися. На жаль, таких пропозицій ми не почули", - сказав прем'єр-міністр.

Нагадаємо, раніше міністр соцполітики Андрій Рева повідомляв, що громадяни, які мають субсидію, платять за комунальні послуги 12% сукупного доходу.

Показати ще новини
Радіо NV
X