Пакистанський бізнесмен Мохаммед Захур розповів, яка угода в Україні принесла йому $800 млн

23 лютого 2017, 07:58
Пакистанський бізнесмен Мохаммед Захур, який заробив сотні мільйонів доларів на українській металургії, розповів про свою найбільш вдалу угоду - продаж Донецького металургійного заводу за $800 млн

Про це він розповів в інтерв виданню Новое Время.

За його словами, угоду уклали напередодні грандіозно] кризи, після якої ціни на промислові активи впали в рази.

Відео дня

Захур зізнається, що перед операцією всі аналітики радили йому не продавати, адже ціни на сталь зростали як божевільні. Однак він вчинив по-своєму.

"Я сказав тоді молодим хлопцям з інвестбанків, які давали мені поради: я 20 років займаюся металургійним бізнесом і краще за ваc знаю, коли треба продавати завод", - розповів бізнесмен.

Рішення пояснює просто - тоді Китай почав різко нарощувати обсяги виплавки сталі і будувати заводи з новітніми технологіями.

"Ми зі своїм заводом у Донецьку просто не змогли б конкурувати з Китаєм, економіка якого тоді росла на божевільні 12% на рік", - згадує бізнесмен.

Захур найняв японський інвестиційний банк Nomura, який знайшов кількох покупців на його завод. Спочатку на актив був покупець з Іспанії, проте в останній момент з'явилася російська Естер, яка і заплатила привабливу ціну.

Повну версію інтерв'ю з бізнесменом читайте у свіжому номері журналу Новое Время від 24 лютого 2017 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X