«Гроші є». Обіцяну Зеленським допомогу бізнесу пропонують виділити з COVID-фонду — радник президента
Пакет допомоги бізнесу, який пообіцяв президент Володимир Зеленський, пропонують виділити з Фонду боротьби з розповсюдженням COVID-19.
«Йдеться про можливість використовувати кошти Фонду боротьби з COVID-19, там є гроші», — заявив радник Зеленського Олег Устенко в коментарі Інтерфакс-Україна.
Він уточнив, що глава держави обговорив свої пропозиції з Міністерством фінансів, і «Мінфін впевнений, що здатний виконати те, про що говорить президент у своєму влозі».
Устенко додав, що законопроєкт про новий пакет допомоги передбачає додаткову компенсацію на випадок повного локдауну.
«Що стосується часового простору, то він охоплює і період цього року, і, можливо, наступного. Частина цих заходів стосуються компенсації за карантин вихідного дня. Також передбачено заходи у вигляді додаткових компенсаторів на випадок, якщо буде введено повний локдаун», — пояснив радник президента і уточнив, йдеться мова про підтримку малого бізнесу, який найбільше страждає від карантину.
Нагадаємо, Володимир Зеленський пообіцяв внести до парламенту законопроєкти про матеріальну допомогу бізнесу, який змушений закритися на карантин.
За даними Міністерства фінансів, з Фонду боротьби з COVID-19 вже використали 41 млрд грн (62%) з 66 млрд грн, з них 7,8 млрд грн — на заходи в сфері охорони здоров’я.
11 листопада Кабмін ухвалив постанову про карантин вихідного дня.
Бізнес виступив категорично проти нових обмежень. Підприємці проводили протестні акції, хоча прем'єр-міністр Денис Шмигаль і заявив, що «уряд готовий підставити їм плече». У Європейській Бізнес Асоціації заявили, що «жорсткого локдауну країна не витримає і, цілком ймовірно, на нас може очікувати кризова і „холодна“ зима».
Глава Української ради торгових центрів, операційний директор Budhouse Group Максим Гаврюшин заявив, що через карантин вихідного дня роздрібний товарообіг по країні може скоротитися на 30−40%, а ТРЦ недорахуються 12−15 млрд гривень виручки.
За даними компанії Poster, 14−15 листопада (перші вихідні, коли діяв карантин) українські заклади громадського харчування втратили близько 27% обороту. Загалом з моменту введення обмежень в березні цього року обороти ресторанів впали на 81% порівняно з докарантинними показниками.
Карантин вихідного дня в Україні - що потрібно знати
- діятиме з 00:00 години суботи до 00:00 години понеділка.
Заборонено:
- проведення масових, культурних, релігійних, концертних заходів за участю понад 20 осіб;
- прийом відвідувачів закладами громадського харчування, але з можливістю роботи навинос;
- робота торгових центрів і розважальних закладів;
- робота фітнес-центрів і басейнів;
- робота установ культури за винятком суб'єктів господарювання, які займаються кіновиробництвом;
- робота суб'єктів господарської діяльності та побутового обслуговування.
Дозволено:

- робота продуктових магазинів, аптек, заправок (без зон харчування), ветеринарних аптек;
- робота закладів торгівлі, 60% площі яких займають продуктові магазини;
- надання фінансових послуг, діяльність фінансових установ, діяльність з інкасації та перевезення валютних цінностей;
- робота операторів поштового зв’язку;
- діяльність з ремонту та техобслуговування транспорту;
- діяльність з техобслуговування реєстраторів, розрахункових операцій, діяльність з ремонту комп’ютерів, побутових виробів, предметів особистого вжитку.