Падіння ВВП України сповільнилося до 6,2% - Мінекономіки

11 вересня 2020, 12:53
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У Мінекономіки відзначили, що в липні майже всі види економічної діяльності уповільнили темпи падіння або показали зростання.

За підсумками січня-липня 2020 року падіння економіки України сповільнилося до 6,2% в порівнянні з 6,5% за підсумками першого півріччя цього року.

Про це йдеться в огляді економічної активності Мінекономіки, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Відзначається, що в липні цього року майже всі види економічної діяльності продемонстрували уповільнення темпів падіння або зростання. Зокрема, мова йде про роздрібному сегменті ринку. Це сталося на тлі продовження адаптації до роботи в умовах карантину.

«Це вказує на процес поступового відновлення і на те, що більшість сфер економіки поступово приходить до тями після локдауна», — відзначили в міністерстві.

У Мінекономіки уточнили, що в січні-липні 2020 року зведений індекс виробництва (СІП) сповільнилося до 7,3% в порівнянні з 7,7% в першому півріччі цього року.

Зокрема, темпи падіння сповільнилися в:

  • окремих видах промислової діяльності (Виробництво споживчих товарів короткострокового використання та товарів енергетичної групи);
  • сфера транспорту відновлення в липні пасажирських перевезень);
  • сфері торгівлі (відкладений споживчий попит і переорієнтація на внутрішній ринок);
  • сільському господарстві (активна фаза збору врожаю).

Також покращився індекс очікувань ділової активності в порівнянні з попереднім місяцем.

Серед позитивних чинників вплинули на економічну активність в Мінекономіки назвали адаптацію до роботи в умовах адаптивного карантину і збереження відносно високою купівельної спроможності. До негативних факторів зарахували низьку інвестиційну активність і кон’юнктура на світових ринках чорних металів і металевих руд в липні.

Нагадаємо, що в кінці липня Нацбанк заявив, що прогнозує падіння ВВП України за підсумками року на рівні 6%. Також НБУ очікує прискорення інфляції до 4,7% до кінця поточного року.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X