Падіння ВВП Афганістану може досягти 30% - МВФ

21 жовтня 2021, 14:01

Криза в Афганістані призводить до зубожіння мільйонів людей. Це може спровокувати хвилю біженців, вважають у Міжнародному валютному фонді.

«Після повернення до влади талібів Афганістан пережив кілька потрясінь. В умовах припинення отримання допомоги (крім гуманітарної) і заморожування значної кількості іноземних активів залежна від допомоги економіка Афганістану зіткнулася з серйозною фінансовою кризою і кризою платіжного балансу. Брак готівки і втрата кореспондентських банківських відносин завдали шкоди афганським банкам», - відзначили в МВФ.

Відео дня

У Фонді додали, що через ці потрясіння скорочення економіки може досягти 30% на тлі падіння імпорту, знецінення афгані і прискорення інфляції. Мільйонам людей загрожує бідність.

На кінець минулого року в різних країнах світу проживало 3,5 млн біженців з Афганістану. З них половина - в Пакистані.

Якщо припустити, що 1 мільйон афганців покинуть свою країну і поселяться в інших країнах, Пакистану гуманітарну кризу в Афганістані буде обходитися в більш ніж півмільярда доларів на рік, Ірану - в $300 млн, Таджикистану - в $100 млн.

Бойовики ісламістського руху Талібан почали широкомасштабний наступ по всьому Афганістану з початку травня на тлі виведення з країни військового контингенту США та інших країн Заходу, що знаходився там 20 років.

15 серпня бойовики захопили столицю Афганістану Кабул і оголосили про загальну амністію для чиновників колишнього уряду. Президент Афганістану Ашраф Гані пішов у відставку і покинув країну.

19 серпня Талібан проголосив утворення «Ісламського емірату Афганістан». Талібан заявляв, що в Афганістані «демократії не буде» - основою управління стануть закони шаріату.

Показати ще новини
Радіо NV
X