Падіння ВВП України сповільнилося - Мінекономрозвитку

2 коментувати
Це логічне продовження процесів деескалації військового конфлікту, кажуть в МЕРТ
Фото: TheLeadSA / Flickr

Це логічне продовження процесів деескалації військового конфлікту, кажуть в МЕРТ

За підсумками січня-жовтня 2015 року зниження ВВП України по відношенню до аналогічного періоду минулого року склало 11,8% тоді як за підсумками дев'яти місяців падіння становило 13%, йдеться в повідомленні Міністерства економічного розвитку і торгівлі

"Динаміка останніх місяців свідчить про завершення стагфляційних процесів в Україні, пов'язаних з економічними і геополітичними потрясіннями, і перехід до нової фази економічного розвитку - відновної", - йдеться в повідомленні.

МЕРТ також відзначив уповільнення зниження зведеного індексу виробництва товарів та послуг (ЗІП) за підсумками січня-жовтня 2015 року до 13,5% з 14,6% за підсумками січня-вересня.

"(Це) - логічне продовження процесів деескалації військового конфлікту, загального поліпшення макроекономічного середовища, пристосування бізнесу до нових умов розвитку, а також (тлумачиться) ефектом низької статистичної бази", - підкреслили у відомстві.

Прямий вплив ситуації на сході України на динаміку ЗІП у січні-жовтні 2015 року склав 6,9 процентних пунктів, зниження ЗІП без урахування Донецької та Луганської областей становило б 6,6%, а зниження ВВП - 5,6%.

"Враховуючи позитивні ознаки розвитку ситуації в реальному секторі економіки до кінця року ми залишаємо прогноз динаміки ЗІП без змін: уповільнення падіння до 11,8 - 12,8%. Відповідно залишаються незмінними і очікування відносно ВВП - 10% ± 1 п. п.", - зазначили в МЕРТ.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк очікує зростання ВВП на 1% у третьому кварталі.

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: