Острів, диктатор і багато китайців: відомий європейський економіст пояснив, як Україні повторити шлях Сінгапуру

22 жовтня 2015, 15:11
Ви повинні бути островом, на чолі держави повинен стояти диктатор і у вас повинно бути багато людей виконавчих і терплячих, як китайці, - дав однозначну пораду Україні європейський економіст Ерік Райнерт

"У вас популярна ідея швидких реформ і шляхи Сінгапуру, я її чув вже кілька разів в кулуарах. (...) Мало хто може стати Сінгапуром, але кожна країна може стати країною середнього класу", - сказав економіст.

Відео дня

Він також додав, що Україні важливо проаналізувати, як розвивалася Західна Європа і європейські держави захищали власну продукцію, перш ніж перейти до етапу вільного ринку.

Є одне хороше американське прислів'я: "Робіть не те, що англійці кажуть, робіть те, що англійці зробили перш, ніж що-небудь говорити", - зазначив Райнерт. Тепер, продовжує він, черга України робити не те, що говорять американці або європейці, але те, що вони вже зробили в своїх країнах.

Райнерт послався на метод німецького економіста Фрідріха Ліста - метод «відкидання сходи» - як тільки ви скористалися якоюсь хорошою економічною політикою, а потім вона вам виявилася не потрібна, ви відкидаєте її так, щоб інші не могли нею скористатися. Щось подібне сьогодні роблять країни старої Європи, переконуючи Україну грати за правилами вільного ринку.

"Ніхто з них на етапі становлення своїх економік так не робив", - резюмував Райнерт.

Повний текст інтерв'ю читайте в НВ № 39 від 23 жовтня 2015 року

Показати ще новини
Радіо НВ
X