Ощадбанк програв суд фірмі братів Клюєвих

15 квітня 2016, 09:57
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Суд відмовився передавати Ощадбанку право фірми Омао Солар, яку пов'язують з братами Клюєвими, вимагати від ДП Енергоринок 16,93 млн грн боргу

Про це свідчить постанова Вищого госпсуду від 6 квітня, пишуть Наші гроші.

Відомо, що 8 лютого 2011 року Ощадбанк надав ТОВ Омао Солар кредит в сумі 43,89 млн євро та 12,69 млн доларів.

Відео дня

Через порушення фірмою оплати відсотків по кредиту у лютому 2015 року суд стягнув з фірми борг, включно з нарахованими відсотками і штрафними санкціями, - 49,16 млн євро і 14,05 млн доларів.

У серпні 2015 року Ощадбанк вернувся до суду з вимогою стягнути заставу по кредитному договору і надати право вимагати борги у боржників фірми Омао Солар.

Наразі боржником фірми є ДП Енергоринок, яке не оплатило Омао Солар 16,93 млн грн. за поставлену в березні 2014 року електроенергію.

Суди відмовили Ощадбанку у переведенні на нього права стягувати вказаний борг, оскільки з 31 березня 2014 року дія договору між Омао Солар і ДП Енергоринок припинена через окупацію Росією Криму - за договором це відноситься до категорії обставини непереборної сили. На період дії таких обставин, за договором, учасники звільняються від свої функціональних обов'язків.

Засновниками ТОВ Омао Солар є компанії Міліденіо Холдінгс Лтд (Кіпр) і Хіперіон Незерлендз Б.В. (Нідерланди). Керівником фірми з 2011 року є Олексій Савельєв. Фірма зареєстрована у Сімферополі.

ТОВ Омао Солар було однією з чотирьох компаній, на які було оформлено право користування кримською електростанцією Охотніково, побудованою компанією Activ Solar братів Андрія та Сергія Клюєвих, які перебувають в розшуку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X