Ощадбанк програв суд фірмі братів Клюєвих

1 коментувати
Cуд відмовив Ощадбанку 
pixabay

Cуд відмовив Ощадбанку 

Суд відмовився передавати Ощадбанку право фірми Омао Солар, яку пов'язують з братами Клюєвими, вимагати від ДП Енергоринок 16,93 млн грн боргу

Про це свідчить постанова Вищого госпсуду від 6 квітня, пишуть Наші гроші.

Відомо, що 8 лютого 2011 року Ощадбанк надав ТОВ Омао Солар кредит в сумі 43,89 млн євро та 12,69 млн доларів.

Через порушення фірмою оплати відсотків по кредиту у лютому 2015 року суд стягнув з фірми борг, включно з нарахованими відсотками і штрафними санкціями, - 49,16 млн євро і 14,05 млн доларів.

У серпні 2015 року Ощадбанк вернувся до суду з вимогою стягнути заставу по кредитному договору і надати право вимагати борги у боржників фірми Омао Солар.

Наразі боржником фірми є ДП Енергоринок, яке не оплатило Омао Солар 16,93 млн грн. за поставлену в березні 2014 року електроенергію.

Суди відмовили Ощадбанку у переведенні на нього права стягувати вказаний борг, оскільки з 31 березня 2014 року дія договору між Омао Солар і ДП Енергоринок припинена через окупацію Росією Криму - за договором це відноситься до категорії обставини непереборної сили. На період дії таких обставин, за договором, учасники звільняються від свої функціональних обов'язків.

Засновниками ТОВ Омао Солар є компанії Міліденіо Холдінгс Лтд (Кіпр) і Хіперіон Незерлендз Б.В. (Нідерланди). Керівником фірми з 2011 року є Олексій Савельєв. Фірма зареєстрована у Сімферополі.

ТОВ Омао Солар було однією з чотирьох компаній, на які було оформлено право користування кримською електростанцією Охотніково, побудованою компанією Activ Solar братів Андрія та Сергія Клюєвих, які перебувають в розшуку.

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: