Російський Сбербанк прогнозує зростання прибутку бізнесу через падіння доходів населення РФ

28 грудня 2015, 12:27
Згідно з прогнозом експертів Сбербанк КІБ по російській економіці на 2016 рік, прибуток компаній буде рости досить швидко багато в чому завдяки зниженню доходів населення

У банку впевнені, що робоча сила через девальвацію в Росії стала дешевою, що робить російські товари та бізнес більш конкурентоспроможними на зовнішньому ринку, передає Російська служба BBC.

Відео дня

Таким чином фахівці СБ КІБ фактично прогнозують зміну економічної моделі в РФ, в якій населення країни було одним з основних одержувачів ренти з продажу нафти. Реальні доходи зростали значно швидше темпів зростання ВВП, що знижувало конкурентоспроможність економіки та бізнесу.

При цьому споживання було одним з основних локомотивів економічного зростання Росії.

Девальвація рубля і скорочення нафтових доходів, в першу чергу, вдарили по населенню Росії, чия купівельна спроможність різко впала.

Якщо раніше рівень ВВП на душу населення в Росії становив близько $15 тисяч, що можна порівняти з країнами Східної Європи, то через девальвацію показник впав до $8,5 тисяч, що вже ближче до Китаю.

Від цього виграє російський бізнес, щоправда, не та його частина, яка обслуговує внутрішній попит, а компанії, чия продукція може торгуватися на зовнішньому ринку.

В Сбербанку очікують, що прибутки компаній будуть рости швидше темпів зростання ВВП. Зростання може скласти до 10% в середньому по економіці, якщо частка прибутків компаній до ВВП повернеться до рівня 2003-2004 років - тоді був приблизно такий же рівень цін на нафту. Це дасть стимул для компаній інвестувати в економіку країни.

При цьому через падіння доходів населення буде скорочуватися імпорт і відбуватися імпортозаміщення, відзначають експерти банку.

В той же час вони уточнюють, що ці фактори не зможуть бути таким же потужним стимулом для зростання економіки, як приплив нафтодоларів. Тому без структурних реформ зростання економіки Росії все одно буде коливатися навколо позначки в 2%, вважають експерти Ощадбанк КІБ.

Показати ще новини
Радіо NV
X