ОСББ розкритикували запропоновану Мінфіном монетизацію субсидій

9 лютого 2018, 10:48

Всеукраїнський рух ОСББ вважає половинчастими і неприйнятними оприлюднені Міністерством фінансів України пропозиції щодо монетизації субсидій по платі за утримання будинків і прибудинкових територій, вивезення сміття.

Про це йдеться в поширеній заяві руху, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Ми протестуємо проти запропонованих змін (до постанови Кабміну №256 від 4 березня 2002 року - ред.), оскільки глобально наші вимоги залишилися непочутими. Запропоновані Мінфіном зміни є протилежністю того, що ми вимагали. Тому просимо Кабінет міністрів України відхилити запропонований Мінфіном проект постанови", - йдеться в заяві.

Відео дня

У документі також наголошується, що пропозиції Мінфіну стосуються тільки субсидій і не беруть до уваги необхідність монетизації також пільг. Крім того, відомство пропонує проводити монетизацію з 1 квітня, тоді як, ОСББ вимагали виплачувати субсидії і пільги безпосередньо громадянам з 1 січня.

"Проект (змін, підготовлений Мінфіном - ред.) і в подальшому передбачає відкриття поточних рахунків із спеціальним режимом використання в органах Казначейства усіма "учасниками розрахунком", до яких тепер пропонується віднести і ОСББ... Можливо, це наслідок неякісної підготовки документа, але зараз формулювання звучить так, що "спецрахунки" повинні відкривати все "учасники", крім постачають теплову енергію, вироблену з альтернативних джерел", - відзначають у Всеукраїнському русі ОСББ.

У заяві також підкреслюється, що Мінфін намагається зарегулювати використання коштів ОСББ, які експлуатують власні котельні.

Крім того, відзначають в русі, підготовлений Мінфіном проект змін до постанови Кабміну №256 також ставить ОСББ в один ряд з "надавачами послуг", хоча це прямо суперечить законодавству - такі об'єднання здійснюють утримання та обслуговування спільного майна, але не надають комунальні послуги.

Раніше Міністерство фінансів України заявило про завершення процесу підготовки змін до постанови Кабінету міністрів України, що передбачає повну монетизацію пільг і субсидій по платі за утримання багатоквартирного будинку, прибудинкової території та вивезення сміття.

Нагадаємо, з 1 травня 2017 вступила в силу оновлена програма житлових субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

В кінці вересня Кабінет міністрів України змінив порядок розрахунку "опалювальної" субсидії.

В кінці грудня міністр соціальної політики Андрій Рева повідомив, що монетизація субсидій відкладена на півроку.

У січні цього року наказ Мінфіну про монетизацію субсидій на рівні підприємств-постачальників енергоносіїв і житлово-комунальних послуг набув чинності.

Показати ще новини
Радіо NV
X