Оранта втратила $10 млн не через недбалість гендиректора

11 липня 2017, 12:49
Щоб притягнути до відповідальності екс-керівника страхової компанії Оранта Олену Болотову, прокуратура може перекваліфікувати її справу з недбалості на співучасть в розкраданні $10 млн

Про це повідомив старший партнер юрфірми Ільяшов і партнери Роман Марченко, який представляє інтереси акціонера СК - казахстанського БТА Банку, повідомляє FinClub.

"Я так розумію, що по Олені Болотовій слідство не зібрало достатнього обсягу доказів для пред'явлення їй співучасті в розкраданні. При цьому очевидно, що вона де-факто сприяла цьому розкраданню в інтересах третіх осіб", - повідомив юрист.

Відео дня

Нагадаємо, Голосіївський районний суд Києва 3 липня визнав Болотову невинною у виведенні зі страхової компанії Оранта близько $10 млн.

Мільйонні збитки виникли в результаті передачі товарних знаків і послуг до товариства ІМГ Інтернешнл холдинг компані. ІМГ ІХК зареєструвало товарний знак НАСК Оранта, а також слоган "Оранта оберігає Україну" в жовтні 2008 року. Після цього їй за договором були передані права на товарний знак і слоган страхової компанії.

Болотова звинувачувалася в тому, що у невстановлений досудовим розслідуванням час організувала проведення засідання правління, на якому членами правління було прийнято рішення про передачу виключних майнових прав на знаки для товарів і послуг за винагороду в сумі 6 млн грн.

Після цього Оранта почала орендувати у компанії права на користування торговими марками за велику суму. В слідстві зазначили збитки на суму 64,55 млн грн.

Дії менеджменту кваліфіковані як службова недбалість. Відповідальність за цією статтею - позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та штрафом від 4,25 тис. до 12,75 тис. грн.

"Логіка вироку зрозуміла: суд порахував, що якщо двом іншим учасникам організованої злочинної групи - Олександру Тимінський і Олегу Спілці - інкримінується розкрадання коштів, значить, дії інших співробітників Оранти, скоріше, потрібно розглядати як співучасть в розкраданні, а не просто як халатність", - пояснив Роман Марченко.

СК Оранта є лідером на українському ринку автоцивілки.

Показати ще новини
Радіо НВ
X