Оператор ГТС запропонував перенести початок роботи нової схеми газового ринку

19 листопада 2018, 18:07

Оператор газотранспортної системи України (ГТС) компанія Укртрансгаз звернулося до регулятора з пропозицією перенести запуск добового балансування газу на 1 лютого 2019 року.

Про це повідомила член правління Укртрансгазу Тетяна Федорова на Українській енергетичній тижня в Києві в понеділок, передає Інтерфакс-Україна.

Вона уточнила, що в даний час в рамках запущеного 18 жовтня тестового режиму роботи інформаційної системи добового балансування щодня дані в неї вносять тільки 27 з 44 операторів газорозподільної системи (ГРС).

Відео дня

Проблемою, за словами Федорової, є той факт, що функціонал, закладений в системі, розроблений відповідно до нової редакції Кодексу ГТС, яка вступить в силу 1 грудня, при цьому ринок до кінця листопада продовжить працювати відповідно до норм старої редакції.

Член правління Укртрансгазу уточнила, що крім повноцінної роботи інформаційної платформи для запуску добового балансування необхідний повний перехід учасників ринку на електронний документообіг.

"З 1 грудня ми очікуємо перехід виключно на електронний документообіг. Ми також вважаємо, що необхідно продовжити тестування інформаційної системи відповідно до нових вимог чинного законодавства, тому, можливо, слід розглянути питання відстрочки повноцінного впровадження (добового балансування - ред.) на період тестування", - зазначила Федорова.

"Ми звернулися до регулятора і запропонували перейти до електронного документообігу в інформаційній платформі відповідно до вимог попередньої редакції кодексу, але продовжити до 1 лютого її повноцінне тестування відповідно до вимог нової редакції", - підсумувала вона.


Укртрансгаз, 100% якого належить Нафтогазу України, експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни загальною ємністю 31 млрд куб. м.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X