ОПЕК залишила прогноз темпів зростання попиту на нафту без змін

14 березня 2016, 19:31
173
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Попит зросте в 2016 році на 1,8 мільйона барелів на добу

Організація країн-експортерів (ОПЕК) не змінювала прогноз попиту на "чорне золото" в 2016 році: попит зросте на 1,25 мільйона барелів на добу і складе 94,23 мільйона барелів

Про це повідомляє Газета.ru з посиланням на березневий доповідь ОПЕК.

Експерти ОПЕК вважають, що в 2016 році видобуток нафти країнами, якы не входять до картелю, скоротиться на 0,7 мільйона барелів на добу і складе 56,39 мільйона барелів. Скорочення буде проходити на тлі відмови від масштабних інвестиційних проектів та інвестицій в нові родовища.

Зауважимо, 16 лютого Росія і країни ОПЕК все ж домовилися про заморожування рівня видобутку нафти на січневих показниках. Інвестиційні компанії і банки Goldman Sachs, Deutsche Bank і банк Barclays в один голос кажуть, що домовленості між РФ і ОПЕК про заморожування рівня видобутку не матиме значного впливу на нафтовий ринок.

Своєю чергою, європейські аналітики суттєво знизили прогноз цін на нафту на 2016. За їхніми прогнозами, у 2016 році ціни на нафту в середньому складуть близько 40 доларів за барель.

Експерти міжнародного енергетичного агентства також зробили прогноз, коли нафта почне дорожчати і буде по $80. Ціни на нафту будуть на рівні 80 доларів за барель на світовому ринку до 2020 року на тлі суттєвого уповільнення темпів зростання видобутку сировини.

Нагадаємо, Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) очікує подальшого зниження вартості "чорного золота" і вважає, що нафтовий ринок у 2016 році залишиться перенасиченим.

Своєю чергою один з найбільших інвестиційних банків світу Goldman Sachs не виключає того, що нафта впаде до $20 за барель.На думку глави, інвестбанку Джеффрі Каррі, таке падіння можливе, якщо баланс попиту і пропозиції так і не буде знайдений при більш високій ціні.


Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 15:08
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Економіка

Вчора, 18:18

article_img
Знову євробляхи. Україна побила власний рекорд за кількістю вживаних авто
Події

Вчора, 14:48

article_img
Освіта на вагу золота. Чому українські навчальні заклади завищують ціни на навчання
Наукпоп

Вчора, 11:20

article_img
Всесвіте, тримайся. У Європі побудують новий Великий адронний колайдер за $25 млрд

Головне

Події

Вчора, 14:48

article_img
Освіта на вагу золота. Чому українські навчальні заклади завищують ціни на навчання
Теніс

Сьогодні, 04:18

article_img
Світоліна вийшла до третього раунду Australian Open
Геополітика

Вчора, 15:01

article_img
ЄС може продовжити термін виходу Великої Британії з блоку