ОПЕК залишила прогноз темпів зростання попиту на нафту без змін

14 березня 2016, 19:31
Організація країн-експортерів (ОПЕК) не змінювала прогноз попиту на "чорне золото" в 2016 році: попит зросте на 1,25 мільйона барелів на добу і складе 94,23 мільйона барелів

Про це повідомляє Газета.ru з посиланням на березневий доповідь ОПЕК.

Експерти ОПЕК вважають, що в 2016 році видобуток нафти країнами, якы не входять до картелю, скоротиться на 0,7 мільйона барелів на добу і складе 56,39 мільйона барелів. Скорочення буде проходити на тлі відмови від масштабних інвестиційних проектів та інвестицій в нові родовища.

Відео дня

Зауважимо, 16 лютого Росія і країни ОПЕК все ж домовилися про заморожування рівня видобутку нафти на січневих показниках. Інвестиційні компанії і банки Goldman Sachs, Deutsche Bank і банк Barclays в один голос кажуть, що домовленості між РФ і ОПЕК про заморожування рівня видобутку не матиме значного впливу на нафтовий ринок.

Своєю чергою, європейські аналітики суттєво знизили прогноз цін на нафту на 2016. За їхніми прогнозами, у 2016 році ціни на нафту в середньому складуть близько 40 доларів за барель.

Експерти міжнародного енергетичного агентства також зробили прогноз, коли нафта почне дорожчати і буде по $80. Ціни на нафту будуть на рівні 80 доларів за барель на світовому ринку до 2020 року на тлі суттєвого уповільнення темпів зростання видобутку сировини.

Нагадаємо, Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) очікує подальшого зниження вартості "чорного золота" і вважає, що нафтовий ринок у 2016 році залишиться перенасиченим.

Своєю чергою один з найбільших інвестиційних банків світу Goldman Sachs не виключає того, що нафта впаде до $20 за барель.На думку глави, інвестбанку Джеффрі Каррі, таке падіння можливе, якщо баланс попиту і пропозиції так і не буде знайдений при більш високій ціні.


Показати ще новини
Радіо NV
X