ОПЕК і Росія домовилися продовжити угоду зі скорочення видобутку нафти - Bloomberg

24 листопада 2017, 16:48
Країни ОПЕК і Росія досягли згоди щодо продовження угоди по скороченню видобутку нафти до кінця 2018 року. Однак важливі деталі угоди все ще обговорюються

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на слова джерел, що беруть участь в перемовинах.

Організація країн-експортерів нафти і кілька країн, що не входять в ОПЕК, на чолі з Росією, зберуться наступного тижня у Відні, щоб 30 листопада обговорити питання продовження терміну. При цьому Москва коливалася, чи давати свою згоду.

Відео дня

"Після кількох днів переговорів Москва і Ер-Ріяд згодні з тим, що вони повинні оголосити додатковий період для угоди на зустрічі 30 листопада", - пише видання.

За словами джерела, Росія хоче, щоб угода про розширення включала новий пункт, який би пов'язував рівень обмеження з ситуацією на нафтовому ринку.

"Мета ребалансування ринку не була досягнута в повному обсязі, тому всі виступають за продовження для досягнення кінцевих цілей, Росія також підтримує ці пропозиції", - сказав раніше днем міністр енергетики РФ Олександр Новак.

Країни ОПЕК і країни, що не входять в ОПЕК, обговорюють кілька формул для задоволення російських потреб, включаючи пов'язування обсягів скорочень з балансом попиту і пропозиції на світовому нафтовому ринку або рівнем запасів палива в промислово розвинених країнах. Іншим варіантом є чітке посилання на той факт, що угода може бути знову розглянута на початку наступного року, в тому числі з урахуванням можливого скликання нової зустрічі.

Нагадаємо, з 1 січня 2017 року розпочало діяти угода, що передбачає зниження країнами ОПЕК видобутку нафти на 1,2 млн барелів на добу (б/д), а країнами не-ОПЕК - на 558 тис. Б/д в порівнянні з рівнем жовтня 2016 року.

Крім того, в кінці травня країни домовилися про продовження угоди на 9 місяців - до 31 березня 2018 року на тих же умовах.

Раніше МЕА підрахувало, що країни ОПЕК у вересні виконали угоду на 88%, а країни не-ОПЕК - на 125%.


Організація країн - експортерів нафти (ОПЕК) - міжнародна міжурядова організація, створена нафтовидобувними країнами з метою контролю квот видобутку на нафту.

До складу ОПЕК входять 14 країн: Алжир, Ангола, Венесуела, Габон, Іран, Ірак, Кувейт, Катар, Лівія, Об'єднані Арабські Емірати, Нігерія, Саудівська Аравія, Екваторіальна Гвінея і Еквадор. Вони контролюють близько 2/3 світових запасів нафти. Штаб-квартира розташована у Відні.

У список країн ОПЕК + входять країни ОПЕК і 11 держав, що не входять в картель

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X