ОПЕК домовилася про найбільше з 2008 року скорочення видобутку нафти

6 березня 2020, 09:57

Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) у четвер, 5 березня, погодила обмежити видобуток нафти на додаткові 1,5 мільйона барелів на добу в другому кварталі 2020 року, пише Reuters.

Рішення прийнято для підтримки цін на тлі спалаху коронавірусу, який створив «безпрецедентну ситуацію», заявили в ОПЕК.

Міністри узгодили додаткове скорочення видобутку на 1,5 мільйона барелів на добу до червня, при цьому очікується, що країни, які не входять в ОПЕК, візьмуть на себе обмеження в обсязі 500 тис. барелів на добу. Організація також запропонувала продовжити термін дії поточної угоди до кінця 2020 року.

Відео дня

Москва раніше сигналізувала, що підтримає продовження пакту, але не додаткове обмеження видобутку. Міністри групи ОПЕК+ зустрінуться у Відні в п'ятницю.

«Найгірший сценарій - продовження (угоди) ", - сказало джерело в ОПЕК у відповідь на питання про те, що буде, якщо Росія в п'ятницю відмовиться підтримати додаткові скорочення.

Якщо ОПЕК+ схвалить план, загальний обсяг скорочень групи складе 3,6 мільйона барелів на добу, або близько 3,6% світової пропозиції.

В останній раз ОПЕК проводила такі масштабні скорочення в 2008 році - тоді організація обмежила виробництво в цілому на 4,2 мільйона барелів на добу на тлі зниження попиту через світову фінансову кризу.

Ціни на нафту знижуються в п'ятницю через побоювання щодо попиту на тлі спалаху коронавірусу, які посилилися тривогами про те, що країни-виробники нафти, що не входять в ОПЕК, поки не погодилися на нові скорочення видобутку.

Ф'ючерси на Brent подешевшали вранці на 1,46% до $49,26 за барель. Ф'ючерси на американську легку нафту WTI знизилися на 1,33% до $45,29 за барель, пише портал Investing.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X