Опалювальний сезон 2021 — як змінилися комунальні тарифи в Україні з листопада

1 листопада 2021, 11:46

В Україні вже стартував опалювальний сезон. Що буде з тарифами на опалення, газ, електроенергію та гарячу воду.

Чому деякі постачальники знизили ціни на газ

Останні п'ять місяців базові ціни на газ для населення в рамках річних тарифів майже не змінювалися, проте сім газопостачальних компаній знизили ціни на листопад. Найвигідніші тарифи запропонували такі компанії: ETG.UA (7,799 грн за кубометр), Neogas (7,80 грн), Евода Трейд КП Луцькводоканал (7,88 грн), Черкасигаз Збут та Уманьгаз Збут (7,89 грн).

Відео дня

Газопостачальна компанія Нафтогаз України, як і раніше, продає газ за ціною 7,96 грн за кубометр. Таку ж ціну виставили Газпостачсервіс та Тернопільоблгаз Збут. Стільки ж платитимуть і споживачі, яким газ тимчасово продає постачальник «останньої надії» (ПОН). За рішенням уряду, у жовтні та листопаді ціна для клієнтів ПОН становитиме 7,96 грн за кубометр.

Цінники інших компаній коливаються від 7,98 до 13,5 грн за кубометр. Найвищі ціни (13,5 грн за кубометр) пропонують Житомирська обласна енергопостачальна компанія та Херсонська обласна енергопостачальна компанія. Більшість компаній встановили ціни до 9 грн за кубометр.

У Нафтогазі пояснюють зниження цін низкою постачальників тим, що з жовтня майже весь сегмент постачання газу населенню працює у складі балансуючої групи НАК Нафтогаз України. Компанії у її складі купують газ у Нафтогазу за однаковою ціною – 7,42 грн за кубометр.

За ціною 7,42 грн за кубометр постачальники одержують лише ті обсяги газу, які споживають їхні побутові споживачі. Відбори для населення ідентифікуватимуться завдяки індивідуальним ЕІС-кодам домогосподарств. Постачальники не зможуть перепродувати отриманий газ для промисловості. Контракти в рамках Балансуючої групи діятимуть до травня, як і річні ціни для побутових споживачів.

Тарифи на електроенергію знизили до травня

З 1 жовтня в Україні почали діяти нові ціни на електроенергію для населення. Для домогосподарств, які споживають до 250 кВт-год на місяць, тариф становить 1,44 грн за кВт-год, тобто на 24 копійки дешевше, ніж раніше. За даними Міненерго, тариф знижено для 80% населення України. Для решти домогосподарств він залишився тим самим — 1,68 грн за кВт-год. Новий тариф діятиме до 1 травня 2022 року.

Скільки коштуватиме опалення та гаряча вода

У жовтні в більшості українських міст стартував опалювальний сезон. У Києві він розпочався 23 жовтня. 30 вересня уряд, Офіс президента, місцева влада та Нафтогаз підписали меморандум про врегулювання проблемних питань у сфері теплопостачання, щоб уникнути підвищення тарифів на тепло та гарячу воду цього опалювального сезону на 30-40%.

Згідно з меморандумом, ціна газу для виробництва тепла для населення становитиме 7,4 грн за кубометр, для бюджетних установ — 13,6 грн за кубометр. Кабмін забезпечить держпідтримку бюджетам територіальних громад за рахунок субвенції на допомогу громадам, у яких індекс платоспроможності менше або дорівнює 0,9, «що дозволить покрити не менше 80% дефіциту коштів місцевих бюджетів на підтримку підприємств теплопостачання, починаючи з четвертого кварталу 2021 року». Також у 2022 році держава передасть до місцевих бюджетів (крім бюджету Києва) податок на доходи фізосіб у розмірі 4% (додатково), але не менше 11 млрд грн, а також 13,44% акцизу з пального. Нафтогаз надасть виробникам теплової енергії можливість відтермінування платежів на термін до 45 днів.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Після підписання меморандуму Нафтогаз запропонував бюджетним та релігійним організаціям середньострокові контракти на постачання газу із фіксованою ціною на газ — 13,7 грн за кубометр (з урахуванням транспортування та ПДВ - 16,8 грн).

У Київтеплоенерго повідомили, що, незважаючи на підписання тарифного меморандуму, тарифи на опалення для комерційних та бюджетних установ помітно зросли на тлі різкого подорожчання газу. «Вже у жовтні поточного року ціна закупівлі газу для комерційних, бюджетних та релігійних установ — майже 25 000 грн із ПДВ/тис. куб. м», - заявили в компанії.

Показати ще новини
Радіо NV
X