Омелян розкрив подробиці транспортних обмежень із Росією

17 серпня 2018, 11:09

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявляє, що країна не планує блокувати транзит російських товарів.

Про це він сказав в ефірі 5 каналу.

"Транзит з кожним роком падає. Росія робить це навмисно, щоб в черговий раз знекровити Україну, але це об'єктивний процес, ми на нього вплинути не можемо. Зі свого боку ми блокувати транзит не плануємо, тому що ми маємо зобов'язання в рамках СОТ", - цитує його інформагенція Українські Новини.

Відео дня

За його словами, Росія використовує всі свої важелі, щоб дестабілізувати в першу чергу регіон Азовського моря, внаслідок чого товарообіг через маріупольський морський торговельний порт в Донецькій області за січень-червень 2018 року порівняно з аналогічним періодом 2017 року знизився на 10%, а через Бердянський морський торговельний порт у Запорізькій області знизився на 16%.

Нагадаємо, раніше Омелян заявляв про наміри припинити залізничне сполучення зі столицею Росії - містом Москва.

Пізніше Міністерство інфраструктури України підготувало низку пропозицій щодо протидії Росії в межах її діяльності в Азовському басейні та на окупованих територіях, включаючи припинення пасажирського сполучення із РФ.

При цьому міністр транспорту Росії Євген Дітріх заявив, що відомство розробило заходи у відповідь на можливе припинення Україною залізничного та автобусного сполучення з РФ.

Зазначимо, що компания Укрзалізниця отримала 177,5 млн грн прибутку від пасажирських перевезень Україна-Росія за січень-червень 2018 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X