Чиновник зі стажем. Кар'єра і погляди першого віце-прем'єра і міністра економіки Олексія Любченка
Під час роботи на посаді глави Податкової Олексій Любченко виступав проти надання права голосу на виборах людям, які не платять податки, називав банківську таємницю архаїзмом, пропонував швидко і рішуче піднімати мінімальну зарплату, а внутрішні резерви шукати у багатих.
Верховна Рада сьогодні призначила голову Державної податкової служби Олексія Любченка першим віце-прем'єр-міністром — міністром економіки. Його кандидатуру підтримало 293 депутатів. Новий міністр економіки був призначений голосами фракцій Слуга народу (228), Батьківщина (18), Опозиційна платформа — За життя (3), груп За майбутнє (13) і Довіра (20), а також позафракційних (11).
Рік тому Любченко, у якого довга чиновницька кар'єра, очолив Державну податкову службу замість звільненого за невиконання плану надходжень до держбюджету Сергія Верланова. Любченко тоді відразу пригадали роботу на керівних посадах в Податковій за часів президентства Віктора Януковича, однак сам він запевняє, що при Віталієві Захарченку та Олександрові Клименку працював недовго.
Податкова останнім часом план надходжень до бюджету перевиконує. На тлі цього всього місяць тому Кабмін призначив Любченка головою цього держоргану на п’ять років (до цього його призначили тимчасово на період карантину), але 14 травня попередній міністр економіки Ігор Петрашко подав заяву про відставку і 18 травня був звільнений парламентом. За даними ЗМІ, написати заяву Петрашка попросили в Офісі президента. Володимир Зеленський під час сьогоднішньої прес-конференції заявив, що Петрашко тепер буде працювати в ОП, де буде відповідати за земельну реформу і допомагати міністру агрополітики Роману Лещенко проводити її. Нового міністра економіки Зеленський назвав професійним і досвідченим людиною, який «показав серйозний результат» на посаді голови Податкової.
Любченко в ході засідання парламенту заявив депутатам, що, на його думку, зараз головне — «пошук стимулів для зростання» економіки. «Я переконаний, що настав час впроваджувати інноваційність і модернізувати технологічні процеси якраз через локалізацію виробництва. Пріоритетним є відновлення кредитування виробничої сфери, а не скупка державних цінних паперів і тим самим фінансування державного боргу. Не забуваємо про податкові і митні стимули регулювання економічної діяльності», — сказав Любченко в Раді.
Він також заявив, що потрібно упорядкувати спрощену систему оподаткування і підтримав збільшення ставок ряду податків для великого бізнесу з так званого антиолігархічного або антиахметівського законопроекту, але зазначив, що проти підвищення податку на доходи фізосіб, податку на додану вартість і податку на прибуток.
НВ Бізнес вибрав головне про кар'єру і погляди нового міністра економіки.