Окупаційна влада Криму підрахувала збитки бізнесу через енергоблокаду

22 лютого 2016, 08:11
Кримський бізнес втратив 480 мільйонів рублів (6,2 мільйона доларів) через дефіцит електроенергії, пов'язаний з блокадою окупованого півострова

Про це заявив так званий глава "республіки Крим" Сергій Аксьонов під час зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним, передає "Прайм".

Він зауважив, що на заправку дизель-генераторів, їх обслуговування та на витратні матеріали із бюджету "республіки" виділили 540 млн рублів.

Відео дня

Нагадаємо, раніше в окупованому Росією Севастополі підрахували збитки промислових підприємств від блекауту і введеного режиму НС. Сума збитків перевищила 200 млн рублів.

Як заявляла віце-прем'єр окупаційного кримського уряду Євгена Бавикіна, блекаут коштував кримським підприємствам понад $12 млн.

В той же час так званий глава окупованого Криму Сергій Аксьонов повідомив, що економіка півострова зазнала більше втрат, ніж сказала Бавикіна.

Нагадаємо, подача електроенергії в Крим з материкової частини України була зупинена в ніч на 22 листопада 2015 року в результаті двох вибухів ЛЕП в Чаплинці Херсонської області.

У зв'язку з цим на півострові введений режим надзвичайної ситуації. Крим став забезпечуватися електроенергією, виробленою джерелами кримської генерації, дизельними генераторами, завезеними з Росії.

2 грудня 2015 року в присутності президента Росії Володимира Путіна відбувся запуск першої нитки енергомосту з РФ в Криму, який повинен був зробити анексований півострів незалежним від поставок електроенергії з материкової України. Однак російський енергоміст довелося ремонтувати через те, що він не витримував навантаження.

Раніше НВ повідомляло, що режим надзвичайної ситуації в Криму триватиме як мінімум до травня 2016 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X