Огляд ринку нерухомості: зростає попит на гостинки та інвестиції в будівництво
1 Невеликі квартири користуються попитом у покупця
Малогабаритні квартири ледь не найпопулярніший товар на ринку в серпні. Вони користуються попитом і серед покупців новобудов, і серед тих, хто шукає житло в старому фонді. Може здатися, що в Києві безліч маленьких квартир - взяти хоча б ті ж хрущовки. Але ж гостинки і хрущовки абсолютно різні. Якщо в перших площі зовсім мініатюрні - 16-25 квадратів, без повноцінної кухні, то другі стартують від 26-28 квадратних метрів, і це найменші.
За даними аналітиків порталу domik.ua, з останніх угод на ринку в сегменті малогабаритних квартир продаж "однушки" в цегляному будинку в Оболонському районі. Загальна площа - 26,8, житлова - 13,3. Стан - ремонту не потребує, ціна - $28 000 ($1045/кв. м).
Бум будівництва таких квартир припав в Києві на 70-ті роки, коли малогабаритні зводилися в масовому порядку. Йдеться про квартири в панельних і цегляних п'яти - і дев'ятиповерхівках у всіх районах столиці.
2 В Україні за півроку на 9% зросли обсяги інвестицій в будівництво
Перша половина 2016 року запам'яталася пожвавленням на будівельному ринку. За даними Держстату, в Україні в січні-червні підприємства виконали будівельні роботи на суму 24,9 млрд грн. Це на 9.1% перевищує показник за аналогічний період минулого року.
Так у співвідношенні з травнем 2016 року обсяги будівництва в Україні демонструють зростання - показник збільшився на 7,7% за місяць. У порівнянні з червнем минулого року вони зросли на 4,7%. У будівництво будівель в Україні було інвестовано 13,4 млрд гривень, з них 7,4 млрд грн у будівництво житлових і 6,1 млрд грн - у будівництво нежитлових будівель.
Найбільший обсяг інвестицій зафіксовано в Києві (6,2 млрд грн) та Харківської області (2,5 млрд грн).
Будувати далекосяжні плани не варто, але не помічати очевидного пожвавлення в секторі просто нерозумно. Основними драйверами виступає нехай і тимчасова, але хоч якась стабілізація економічної ситуації і, відповідно, зростання інвестиційної привабливості проектів.
У поточних економічних умовах все частіше повертаєшся до думки, що нерухомість - непогане місце для зберігання грошей.
3 Елітні будинки перестали орендувати
На тлі помітного падіння попиту з боку покупців на дороге житло все важче стає забудовникам і ріелторам продавати і здавати в оренду будинки і котеджі. Попитом користуються лише квартири з висококласним ремонтом в нових будинках у Печерському та Шевченківському районах. Затребувані площі - 130-170 кв. м, вартістю 19-23 дол. за кв. м/місяць.
Та й з капіталовкладеннями в цей сегмент справи йдуть не кращим чином. В липні обсяг коштів, витрачених на покупку елітної нерухомості, склав $3,29 млн. Ця сума на 18% нижче червня. Хоча за підсумками місяця частка елітного сегмента в загальній кількості угод склала 2,7% і 11% від загальної суми вкладень у ринок нерухомості.

Основну частку зайняли квартири - 85%, 10% припало на нежитловий фонд. Попитом користувалися приміщення в Печерському районі площею 170 кв. м і вартістю $2 тис. за кв. м. Будинки зайняли 5% ринку в липні. Покупці цікавилися котеджами в Солом'янському районі площею близько 450 кв. м. Вартість - 700-900 $/кв. м