Огляд ринку нерухомості: в Києві ростуть продажі квартир, а у девелоперів почалися проблеми з будматеріалами

17 жовтня 2016, 11:50
Минулий тиждень приніс кілька не найкращих новин для ринку нерухомості

1 У Києві 40 новобудов залишаться без тепла

Підключення до мереж - одне з найважчих питань, які доводиться вирішувати девелоперським компаніям при введенні будинку в експлуатацію та освоєнні нових майданчиків. Чимала частина витрат припадає на енергетику – під'єднання до електричних і теплових мереж.

Відео дня

Щоб ваш будинок був релевантним за рівнем комфорту тій ціні, яку ви виклали з кишені при його купівлі, переконайтеся, що забудовник все-таки збирається вводити його в експлуатацію і підводити всі необхідні комунікації. Як показує практика, далеко не всі покупці звертають увагу на цей факт.

За інформацією заступника голови КМДА Петра Пантелєєва, аналіз ситуації показав, що таких проблемних об'єктів у столиці як мінімум сорок штук.

Агентство Столична нерухомість оприлюднило список, в якому зібрало весь перелік таких об'єктів.

2 У столиці став завод будматеріалів

Підприємство по виробництву гіпсокартонних плит Кнауф ДПС Київ, яке входить в міжнародну групу компаній Knauf - провідного світового виробника гіпсу і будматеріалів, зупиняє роботу через труднощі із залізничними перевезеннями.

Про це повідомив директор з маркетингу та збуту групи підприємств в Україні Олександр Старченко.

За його словами, ситуація на ринку залізничних перевезень зараз катастрофічна. Київський завод вимушено зупиняє виробництво, тому що немає рухомого складу на залізниці для поставок готової продукції із заводу Кнауф Гіпс Донбас.

Судячи з усього, пропозиція вільних вантажних вагонів катастрофічно маленька. Глава УЗ пообіцяв у наступному році 1000 додаткових вантажних вагонів. Чи вирішить це питання кардинально і відразу - малоймовірно. Особливо якщо взяти до уваги, що попит у десятки разів перевищує пропозицію

3 Біля метро Дорогожичі може з'явитися новий ТРЦ

Орендарі поступово повертаються в торгові центри, а девелопери заговорили про будівництво нових об'єктів і потреби ринку.

Як повідомив директор департаменту транспортної інфраструктури КМДА Сергій Майзель, київське інвестиційне агентство пропонує побудувати багатоповерховий торговий центр над станцією метро Дорогожичі.

Будівля з вакантної торговою площею, яку планують віддавати в оренду рітейлерам і закладам харчування, може з'явитися тільки, якщо ідея буде мати достатню підтримку місцевих мешканців.

Якщо мешканці погодяться на будівництво торгового центру, то наукова рада КІА ще раз розгляне цей проект. У разі позитивного рішення КІА зможе відправити його на інвестиційний конкурс.

До речі, в цьому районі самим найближчим ТРЦ є Більшовик на Шулявці.

4 У Києві зросли продажі квартир

Вторинне житло продається гірше квартир в новобудовах, хоча останнім часом простежується помітне пожвавлення ринку. За даними порталу
Domik.ua, станом на 1 липня 2016 року приватними нотаріусами було засвідчено 18016 договорів відчуження нерухомого майна. За цей період зареєстрували 12568 договорів купівлі-продажу, з яких 9189 — квартир і житлових будинків. Також було зареєстровано 664 договору обміну, з них 642 — квартир і житлових будинків.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Приватні нотаріуси за I півріччя 2016 року зареєстрували 3375 договорів дарування, 136 договорів довічного утримання, 2 договору пожертви.

Показати ще новини
Радіо NV
X