Огляд ринку нерухомості: у Києві просіли ціни на "панельки"

17 червня 2016, 15:51
Перший місяць літа видався не таким вже млявим для ринку, якщо не брати до уваги затишшя в секторі комерційної нерухомості. Девелопери практично не будують нові складські приміщення, а клієнти досягли максимального зниження орендних ставок за останні кілька років.

Зате вторинний ринок Києва продовжує обіцяти потенційному покупцеві дешеві квадратні метри -у столиці подешевшали квартири в панельних будинках.

1 На ринку комерційної нерухомості триває час клієнта.

Відео дня

За оцінками Colliers International, на поточний момент загальна пропозиція універсальних складських приміщень в Києві та Київській області складає близько 1 686 тис. кв. м. В оренді, як і раніше, найбільше зацікавлені логістичні і роздрібні оператори. При цьому власники зрозуміли, що в нинішніх умовах грати на підвищення ставок не доводиться. Середня ціна на складських об'єктах знаходиться в діапазоні 80 – 100 грн/м2/місяць

Очікується, що до кінця 2-го кварталу буде завершено кілька великих угод з оренди складських приміщень площею близько 35 -55 тис. кв. м. в залежності від періоду закриття транзакцій. Девелопери не поспішають будувати нові приміщення. У червні 2016 р. анонсований введення в експлуатацію 2-ї черги складського комплексу компанії Biocon площею 15 тис. кв. м. В 2016-2017 очікується введення в експлуатацію 77 тис. кв. м складських приміщень класу А за умови повного або часткового будівництва під потреби клієнтів, тобто реалізації формату built-to-suit, що викликано стратегічними планами розвитку компаній в поточних ринкових умовах.

2 Суд відібрав у забудовника 3 га в Києві

Києву повернули 3 га на вулиці Пухівській у Деснянському районі столиці. Київрада у 2007 році надала товариству в оренду земельну ділянку на Троєщині строком на 15 років для будівництва, експлуатації та обслуговування адміністративних та виробничо-складських споруд. Проте, з жовтня 2014 року в порушення норм Земельного кодексу України та умов договору оренди товариства систематично не платила гроші за користування землею. При таких обставинах суд погодився з доводами прокурора про наявність підстав для розірвання договору оренди і зобов'язав недобросовісного землекористувача повернути земельну ділянку територіальній громаді.

До речі, орендні ставки зараз досягли свого історичного мінімуму в Києві та столиці. У компанії DTZ Ukraine повідомили, що орендні ставки на об'єкти класу А досягли історичного мінімуму і зараз складають від 35.00 до 100.00 грн. / кв. м / місяць (без врахування операційних витрат і ПДВ). Зараз саме час власникам переглянути умови оренди, а орендарям диктувати свої умови, найближчим часом ринок комерційної нерухомості вступить у фазу пожвавлення.

3 У Києві просіли ціни на квартири в панельних будинки

Панельні будинки або в в народі просто "панелька" - це малогабаритні планування, невеликі кухоньки і погана звуко-і теплоізоляція. Тим не менше, більшість будинків, що зводяться в столиці наприкінці 50-80-х років саме з цієї серії. Хоча платоспроможний покупець зацікавлений перш за все в первинному ринку, звертаючи увагу на новобудови, власники квартир в панельних будинках не залишають надії продати їх і готові йти на поступки.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

За даними порталу domik.ua, в період з 1 січня по 10 червня 2016 року середні ціни знизилися у всіх панельних будинках. Максимально подешевшали квартири в будинках серії "українська панель" - на 6,3% з $1086 до $1018 за 1 кв. м; у будинках серії "поліпшена типова панель" - на 6,3%, з $1000 до $937/кв. м. Найменш знизилися середні ціни пропозицій продажу квартир в будинках серії "типова панель" на 4,4%, з $1049 до $1003.

Зрозуміло, не останню роль у зниженні цін на вторинному ринку є престижність району та особливості планування - покупці придивляються до метражу. Власникам квартир доводиться несолодко - боротьба за клієнта з відділами продажів нових ЖК йде неабияка. Виграють від цього покупці, де пропозиція перевищує попит на ринку.

Показати ще новини
Радіо NV
X