Огляд ринку нерухомості: у Києві порахували незаконні будівництва і виділили гроші для ОСМД

24 червня 2016, 12:39
В Україні вперше за два роки зафіксували зростання ВВП на рівні 0,1%. Подальші прогнози оптимістичні – економіка буде зростати ще. При такому розкладі ринок нерухомості починає демонструвати ознаки життя: зростає обсяг будівельних робіт

1 Обсяг робіт у будівництві виріс практично до 20 млрд за січень-травень

У січні-травні 2016 року обсяг виконаних будівельних робіт порівняно з січнем-травнем 2015 року збільшився на 9,3% до 19 млрд. 488 млн. грн. Як повідомляє державна служба статитистики, в січні-травні 2016 року роботи по будівництву будівель і споруд виконані на 10 млрд. 578 млн. грн. Нове будівництво, реконструкція та технічне переоблаштування становили 84,4% від загального обсягу виконаних робіт, капітальний і поточний ремонт – 7% і 8,6% відповідно.

Відео дня

В умовах приходу інвестицій в будівництво ринок нерухомості повільно починає відновлюватися після затяжної рецесії. Головною проблемою, яка заважає будівельникам, залишається низька фінансова забезпеченість на тлі високих податків, стрибки цін на будматеріали та невелика частка замовлень. Однак представники будівельного бізнесу не втрачають надії і очікують найближчим часом поліпшення на ринку – драйвером має стати зростання попиту на тлі поліпшення економічних показників


2 У Києві 62 будинки з ОСМД отримають гранти на ремонт будинків

Поки ЖКГ доживають останні дні, 62 київських кооперативи і будинки, в яких вже створено ОСМД, отримають від міської влади гранти на впровадження проекту з енергоефективності. Переможців конкурсу визначили на засіданні спеціальної конкурсної комісії, повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв.

До речі, відсіяли меншу частину – у конкурсі брали участь трохи більше 70 будинків. Переможців, за словами чиновників, обирали за результатами рейтингової оцінки. Результатом проведених енергозберігаючих заходів має стати максимальна економія та зниження споживання енергоресурсів.

Ті, кому не пощастило на цей раз, можуть спробувати податися на грант потім. У КМДА пояснили, що готові роздавати гранти хоч кожен квартал – були б ресурси.

В цілому вартість виконання робіт по відібраних проектів становить понад 30 млн грн. З них місто сплатить 20 млн грн, а решту суми повинні зібрати самі мешканці будинків.

3 У столиці нарахували понад 200 незаконних будівництв

Незважаючи на брак вільної землі в столиці, недчесні на руку забудовники завжди знайдуть спосіб обійти закон. За даними Центру моніторингу забудови Києва, нині в Києві ведуться будівельні роботи майже на 2 тисячах майданчиках, при цьому більше 200 з них – незаконні.

Особливою популярністю на ряду з житловими самобудами користуються паркування, гаражі, заклади громадського харчування і навіть торгово-складські приміщення.

Бувають випадки, коли на руках у забудовника начебто і всі документи, але на папері він будує спортивний комплекс, а в реальності – зводить чергову "свічку" в 16 поверхів.

4 У Києві дешевшають однокімнатні квартири біля метро

У період з 1 січня по 17 червня 2016 року в доларовому еквіваленті однокімнатні квартири подешевшали на 2,7%, з $1227 до $1194 за один квадратний метр, повідомляє портал domic.ua.

Примітно, що в деяких районах квартири подешевшали, а десь подорожчали. Найбільш подешевшали однокімнатні квартири в Подільському районі – на 13,8%, з $1497 до $1291/кв. м. Набрали в ціні однокімнатні квартири у Святошинському районі на 3,8%, з $1114 до $1156 за один квадратний метр.

Показати ще новини
Радіо NV
X