Огляд ринку нерухомості: ціни на житло падають, а попит зростає

13 травня 2016, 13:22
Перед прогнозованим "млявим ринком" літнього сезону попит на нерухомість в столиці і передмісті виріс. Ціни на житло на первинному і вторинному ринку в квітні впали, а кількість пропозицій все ще більше, ніж покупців на ринку

1 У квітні в Києві продано на 20% більше квартир, ніж у березні. При цьому, за даними компанії SV Development, велика частина припала на житло в новобудовах – 437 угод. Для порівняння в березні на "первинці" змогли продати 379 квартир.

Відео дня

Чи не вперше з моменту негласної кризи на ринку нерухомості ціни і в доларовому і в гривневому еквіваленті спрямувалися вниз.

Після стрибка у березні до 23,3 тис. грн/кв. м. середні ціни в новобудовах столиці знизилися на 4,5% - до показника листопада минулого року в 22,5 тис. грн.

На вторинному ринку гривневі ціни в квітні просіли на 4,9% (до 36 тис. грн/кв. м), а доларові - на 1,7% (до $1420/кв. м), повідомили в ІАП Столична нерухомість. При цьому відносно квітня минулого року ціни на житлову нерухомість у Києві в доларах зменшилися на 13,8%.

2 Доступним і все більш привабливим у співвідношенні ціна/якість для покупців стає передмістя Києва. У квітні 2016 р. середня вартість квадратного метра в новобудовах передмістя Києва склала 11 800 грн. за квадратний метр. Ціни здебільшого прив'язані до транспортної розв'язки і віддаленості від столиці.

Так, за даними агентства LUN.ua, квартири в ЖК, розташованих до 5 км від столиці, продавалися за 12 600 грн/кв. м., від 5 до 10 км – 11 500 грн /кв. м., а новобудови у відносній віддаленості від мегаполісу, за 10-20 км, просили за квадратний метр 10 900 грн / кв. м. До речі, Бізнес НВ розібрався, чому передмістя користується більшою популярністю серед покупців, ніж столиця.

3 Найбільш бюджетним варіантом оренди в квітні став офіс на цокольному поверсі площею 41 кв. м. (на Солом'янській площі), який орендували за 2 тис. грн/міс. Як повідомляє агентство нерухомості Благовіст, серед житловою нерухомістю вдалося відшукати 1-до квартиру на пр. Маршала Тимошенко, площею 35 кв. м з ремонтом за 3 200 тис. грн. в міс.

Найбільш дорогим об'єктом, орендованим у квітні, став 3-поверховий будинок навіть не в Києві, а в Нових Безрадичах. Особняк площею 280 кв. м із земельною ділянкою 13 соток був орендований за 60 тис. грн. в міс. Понад $2 тис. орендарі викладуть за власний пляж та ландшафтний дизайн території.

Показати ще новини
Радіо NV
X