Огляд ринку нерухомості: пожвавлення в комерційному секторі і зниження цін на трикімнатні квартири

22 липня 2016, 12:15
Гривня, що зміцнюється останнім часом, зіграла на руку власникам комерційної нерухомості. Перші сигнали про тимчасової стабілізації економіки сприяли приходу інвесторів в цей сегмент

1 Ринок комерційної нерухомості почав оживати

Інвестори знову цікавляться покупками на українському ринку, повідомляє Colliers International. Невелика динаміка в секторі комерційної нерухомості в першому півріччі дає надію: купувалися невеликі активи вартість до $10 млн. Примітно, що близько 95% інвесторів - український капітал.

Відео дня

Тим часом попит на складські приміщення в першому півріччі 2016 року у Києві та Київській області переважно формувався логістичними і роздрібними операторами. Вакантність складських приміщень залишається на рівні 10,5%. Середні орендні ставки в найбільш якісних складських об'єктах нині в діапазоні 80-100 грн/кв. м/місяць (без урахування ПДВ).

2 Трикімнатні квартири продовжують дешевшати
"Ринкова ситуація складна, але не критична", - впевнені власники трикімнатних квартир, які намагаються їх продати. Кількість таких об'єктів зростає, хоча попитом у покупця практично не користуються.

Як наслідок, істотне падіння цін. Приміром, за даними domik.ua, трикімнатна роздільна квартира в доларовому еквіваленті знизилася на 11,4% - з $1240 до $1099, ціни на суміжно-роздільну просіли на 10,8% з $1195 до $1066. Найбільш подешевшали трикімнатні суміжні квартири - на 14,9% $1302 до $1082.

На первинному ринку ситуація зрозуміла. Зростаючий попит на однокімнатні квартири штовхає забудовників оперативно вносити корективи, незважаючи на те, що забудовнику дешевше будувати житло більшої квадратури.

Все дуже просто: собівартість однокімнатної квартири завжди вище, ніж дво-або трикімнатну. Там дорожче обходяться інженерні комунікації в перерахунку на квадратні метри, що підвищує собівартість "однушки" на 15-20%.

3 Визначили найкращі новобудови Києва

Будь-який рейтинг завжди викликає купу суперечок і пересудів, бо категорія "найкращий/найкраща" завжди суб'єктивна. Разом з тим головним драйвером для ринку була і залишиться - мотивація і здорова конкуренція. Саме з цієї причини портал пошуку нерухомості Address.ua спільно з експертами Ukrainian Real Estate Club провів у січні - липні 2016 року п'яту хвилю незалежного дослідження "Ревізор новобудов", щоб проінспектувати забудовників. На цей раз інспектували 99 новобудов Київської області, які знаходяться на стадії будівництва або введені в експлуатацію з 2015 року.

Ревізори в оцінці об'єктів орієнтувалися насамперед на три ключові критерії: зручність життя; цінова привабливість для покупців; якість проекту. У рейтинг увійшли ЖК Столичний (Васильків), в середньому ціновому сегменті - ЖК Барселона (Софіївська-Борщагівка), нижній ціновий сегмент - ЖК Білий шоколад Lake City ( Білогородка, с. Шевченкове). В категорії "зручність життя" кращими визнали: ЖК Білий шоколад Lake City (нижній сегмент), ЖК Барселон (середній сегмент), ЖК Чайка, ЖК Чабани Квартал, ЖК Столичний Клубний будинок "Пушкінська, 21" (вищий сегмент).

Як зазначають експерти, зараз в передмісті можна придбати квартиру на будь-який смак - від малогабаритних однокімнатних, але з хорошим плануванням "під клієнтів" до дво-трикімнатних квартир в малоповерховому комплексі з великою прибудинковою територією, дитячим майданчиком і зоною відпочинку. Питання транспорту, як показала практика, більше не зв'язує руки покупцям: по-перше, за останній рік з'явилося безліч маршрутів в різні напрямки, так й забудовники пускають власні маршрутки від ЖК до метро.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X