Огляд ринку нерухомості: попит є тільки на житлову нерухомість, ціни залишаються високими

12 серпня 2016, 13:23
Початок серпня не приніс особливих сюрпризів на ринку нерухомості

Ціни в столиці і передмісті на квадратний метр завмерли в очікуванні осіннього пожвавлення покупців, а в регіонах за останні кілька місяців житло подешевшало одразу на 5%.

Відео дня

1 Найдешевший квадратний метр у новобудовах Києва у Деснянському районі

Ринок житлової нерухомості, незважаючи на літнє затишшя, демонструє цілком обґрунтовану мляву динаміку. Той покупець, що ще не поїхав на моря, шукає квартиру перш за все для житла, а не для інвестицій. Саме тому первинний ринок дає фору вторинному. За даними порталу ЛУН.uа середня вартість у новобудовах Києва становила 22 400 грн. за квадратний метр. При цьому мінімальна вартість квадратного метра склала 15 000 грн. Втім, ціни на Лівому березі набагато нижче. Тут квадратний метр коливається в розмірах 15 000 – 19 400 грн.

Ентузіазм покупців в більшій мірі базується на цілком прагматичному бажанні отримати житло. Відсутність нормальної іпотеки, що субсидується державою, і немаленькі ціни квадрата в доларовому еквіваленті в перерахунку на гривню кардинальним чином не впливають на зниження пожвавлення покупців і забудовників. Останні продовжують активність, освоюючи нові горизонти за межею столиці.

2 Середня вартість квадрата в передмісті склала $460

Вторинний ринок житла Києва давно програє первинного. А молоді і завзяті девелопери передмістя на рівних конкурують з системними забудовниками столиці – ринок житла перебуває у фазі системних пертурбацій, які найближчим часом покажуть подальший вектор розвитку галузі.

За даними ЛУН.uа середня вартість квадратного метра в новобудовах передмістя Києва склала 11 500 грн. за квадратний метр. У віддалених до 5 км від Києва новобудовах вартість квадратного метра в липні 2016 р. становила, в середньому, 12 600 грн, у споруджуваних на віддаленні 5-10 км від столиці ЖК квадратний метр коштував в середньому 11 400 грн, а в новобудовах, розташованих на відстані 10-20 км від Києва, квадратний метр коштував 10 700 грн.

Найдешевший квадрат був у споруджуваних ЖК Гостомеля – 8 500 грн.

Словом, вибір квартир в передмісті Києва напрочуд багатий. Серед них і відверто «подешевше», і досить надійні «подорожче». Забудовники йдуть на зустріч покупцеві, адаптують планування під найбільш часті запити – невеликі, але зручні метражі для неодружених або навпаки просторі квартири для молодих сімей з дітьми.

У заміському будівництві з'являється все більше нових компаній, які тільки виходять на ринки. Тому експерти радять бути вкрай обережними і виборчими. Питання в тому, чи варто ризикувати всією квартирою заради економії в 50-100 тис. грн

3 В регіонах продовжує дешевшати житло

Ринок житла в регіонах помітно відрізняється від столичного – там менше новобудов і покупець за відсутністю іншого частіше цікавиться старим фондом. Ціни, до речі, в деяких регіонах падають дуже стрімко. Приміром, за даними порталу domik.ua, ціни у Івано-Франківську на продаж квартири впали за останні кілька місяців на 5%, в той же час помітно зросла кількість пропозицій. Однокімнатну квартиру економ-сегмента в місті можна купити за ціною від $15000 в центрі і від $13000 на околицях. Двійка ж ненабагато дорожче, середня ціна стартує від $18000.

У Полтаві куди більшим попитом користується новобудови – їх у місті вистачає. Середня ціна квадрата стартує від 7 тис грн.

Однокімнатна на вторинному у середньому коштує від $14000. Це економ-сегмент на околиці міста. Щоб жити у прицентральних районах, доведеться віддати від $15000 - 17000, в центрі — від $20000.

Бюджетна двокімнатна квартира в Полтаві коштує близько $20000-$40000. Вартість залежить від розташування об'єкта.

У новобудовах Черкас середня ціна квадратного метра стартує від 10 тис грн. Квартира економ-класу стартує від $13000 на околицях міста. Примітно, що в центральних районах ціна «однушки» інколи прирівнюється до ціною двокімнатної менш ліквідних будинках – від $17000.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X