Огляд ринку нерухомості: орендарі виходять на вулицю, а продавці квартир йдуть на вимушені знижки

30 вересня 2016, 11:40
Ринок нерухомості столиці пожинає перші плоди поповнення золотовалютних резервів та поступового повернення грошей в галузь – орендарі повертаються в стріт-рітейл, а покупець проявляє інтерес до новобудов передмістя

1 Орендарі повертаються на вулицю

У Києві скорочується частка вакантних площ на основних торгових вулицях. Зараз вона становить 15,5% (серпень 2016), за даними Компанії JLL, проти 19% за аналогічний період минулого року.

Відео дня

Сьогодні основний профіль орендарів стріт-ритейлу – це громадське харчування. Тільки за рік частка кафе і ресторанів в структурі орендарів центральних вулиць столиці зросла на 4,0 в.п. – до 25%, причому з кожних 10 нових об'єктів у цій категорії сім відкривались на Хрещатику.

В основному це були нові заклади компаній LvivCroissants, Франс.уа, Моменти, уточнюють експерти.

Найбільш значне зниження вакантності за рік спостерігалося на вулиці Архітектора Городецького (на 5,3 в. п.). Не відстають і Хрещатик з Пасажем, де кількість вільних приміщень за рік знизилась на 3,8 в.п. і 3,3 в. п. відповідно.

Найвище число вільних об'єктів на вулиці Заньковецької – 26,1%.

Високій заповнюваністі об'єктів сприяє не тільки попит з боку споживачів на заклади громадського харчування в центрі столиці, але і падіння рівня відсоткової ставки до $0,75-0,85 тис. у рік на кінець серпня 2016 року порівняно з $2,1-2,2 тис. за кв. м в рік в середині 2014 року.

Незважаючи на приплив орендарів в ТЦ, який спостерігався раніше, стріт-рітейл залишається привабливою нішею для бізнесу. А з появою на Хрещатику ЦУМу і магазину Всі.Свої цей сегмент буде тільки збільшувати свою присутність на ринку.

2 Покупець побіг за місто

Протистояння ринку житлової нерухомості передмістя і міста тільки набирає обертів. За даними аналітиків Альянс Новобуд, зацікавленість квартирами у містах-сателітах Києва зросла на 20,8% порівняно з липнем (і на 74,6% порівняно з серпнем 2015 року).

Причиною стрибка попиту стали куди більш демократичні ціни за квадратний метр в передмісті, ніж у столиці, відкладений у довгий ящик попит на час літніх вакацій і відпусток, а також формування нових звичок у найбільшої групи потенційних покупців – молодих людей без сім'ї або ж навпаки новостворені союзи без дітей або з дітьми.

Життя за містом тепер розглядається як гідна альтернатива густонаселеним столичним мікрорайонам. Приміські девелопери менш обмежені у виборі землі під забудову, тому широкі прибудинкові території з дитячими майданчиками і зонами відпочинку стали невід'ємною частиною практично кожного другого ЖК за межею Києва.

В пріоритеті у покупців, зрозуміло, найбільш наближені до столиці райони – Софіївська і Петропавлівська Борщагівки, Гнатне, Крюківщина, Вишневе і т.д

3 В областях покупцям на вторинному ринку роблять знижки

Поки в столиці покупець вибирає між київськими і приміськими районами-сателітами, в областях ринок нерухомості живе за давно відомими правилами. Все, що ближче до центру, продається дорожче, ніж те, що розмістилося на околицях малоліквідних районів.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Ціни за останній час, за даними порталу domik.ua, в залежності від міста та району стартують від $15 тис. до $18 тис. за однокімнатні на околицях і від $20 тис. до $30 тис. у центрі.

Так, придбати квартиру у Вінниці можна за ціною від $15 тис. на околиці міста. У центрі економ-клас стартує від $25 тис. Аналогічна однушка в неліквідних районах Чернівців коштує приблизно $19 тис., а в центрі приблизно $20-25 тис.

При цьому вартість одного квадратного метра в новобудовах міста стартує від $400 до $800 в залежності від етапу будівництва та оздоблювальних робіт в самій квартирі.

Квартири економ-класу в Черкасах коштують від $15 тис.

Незважаючи на деяку відмінність цін у різних містах, їх об'єднує перевищення пропозиції над попитом. Купівельна можливість ще більш низька, ніж у столиці, тому продавцям доводиться йти на поступки. Торг стартує від 5% і досягає в деяких областях 15%.

Показати ще новини
Радіо NV
X