Огляд ринку нерухомості: комфорт-клас обходить економ, а інвестори вкладають в логістику

2 вересня 2016, 12:58
Стрімке знецінення гривні за останній тиждень змушує гравців ринку нерухомості бути обережними

Початок осені не приніс особливої активності в сегменті житлового фонду. Зате великі інвестори знову зацікавилися логістичними центрами.

1 Житло економ-клас поступилося комфорт-класу в передмісті Києва

Відео дня

Житло комфорт-класу несподівано стало користуватися більшою популярністю у покупця, ніж раніше. Не лякає навіть те, що воно традиційно на 7-10% дорожче економ сегменту.

Зараз в містах-сателітах «комфорт» становить приблизно 35% при тому, що ще рік тому у нього були куди більш слабкі позиції – 16%. За прогнозами аналітиків компанії Альянс-Новобуд, уже в 2017 -- 55% квартир області буде саме у категорії

Судячи з усього, саме цей сектор нерухомості має всі шанси не лише втриматися на плаву, але і міцно закріпитися на ринку. За вартістю він знаходиться між економ - і бізнес-категорією, а ось за якістю абсолютно не поступається останньому.

У таких будинках зручне планування, якісні оздоблювальні матеріали і зручна інфраструктура поряд з ЖК. Нерідко бонусом йде наявність консьєржа або охорони на території.

В умовах фінансової нестабільності у цього сегмента з'явився додатковий покупець – той, кому не вистачає на перший внесок в бізнес-сегменті. Такий стан речей породжує забудовників, вони намагаються зводити нові об'єкти, орієнтуючись при цьому на запити покупців та їх можливості, що не може не радувати.

2 Інвесткомпанія придбала два логістичних центри

ІК Dragon Capital придбала 50% акцій логістичних центрів Іст Гейт Логістик в Борисполі та Вест Гейт Логістик в Стоянці Київської області.

East Gate Logistic площею 49 716 кв .м розташований в Борисполі, має 48 вантажно-розвантажувальними доками. Засновником зазначеної компанії є ТОВ Борлог.

West Gate Logistic розташований у Києво-Святошинському районі, с. Стоянка, Житомирське шосе, 7. Логістичний комплекс складається з двох складських об'єктів, а загальна площа складу становить 96 455,6 кв. м.

Такі угоди на ринку практично поодинокі нових угод купівлі немає, оренда теж особливої погоди не грає. Це лякає девелоперів – вони не поспішають зводити нові об'єкти, поки не розібралися зі старими.

Втім, у такій ситуації на ринку, безумовно, є свої плюси. Клієнт в сегмент складської нерухомості приходить вимогливий, що стимулює девелоперів відмовитися від «спекулятивних» складів і будувати під покупця.

3 На ринку житлової нерухомості штиль

Ринок житлової нерухомості регіонів істотно не зазнав змін за останній тиждень серпня. Ціни закріпилися на показниках початку місяця, покупець віддає перевагу в більшості вторинному житлу перед новобудовами.
Як повідомляє портал domik.ua, вартість квадратного метра житла на первинному ринку Івано-Франківська перебуває в межах від 9000-9500 грн до 25000-26000 грн. Все залежить від місця бажаного об'єкта. В Ужгороді ціни на однокімнатні квартири стартують від $13000. При цьому житло розташоване на околиці міста з не дуже гарною транспортною розв'язкою. Для порівняння, у Вінниці вартість аналогічних об'єктів становить від $15000

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X