Огляд ринку нерухомості: комфорт-клас обходить економ, а інвестори вкладають в логістику

2 вересня 2016, 12:58
1677
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

На ринку житлової нерухомості тимчасове затишшя

Стрімке знецінення гривні за останній тиждень змушує гравців ринку нерухомості бути обережними

Початок осені не приніс особливої активності в сегменті житлового фонду. Зате великі інвестори знову зацікавилися логістичними центрами.

1 Житло економ-клас поступилося комфорт-класу в передмісті Києва

Житло комфорт-класу несподівано стало користуватися більшою популярністю у покупця, ніж раніше. Не лякає навіть те, що воно традиційно на 7-10% дорожче економ сегменту.

Зараз в містах-сателітах «комфорт» становить приблизно 35% при тому, що ще рік тому у нього були куди більш слабкі позиції – 16%. За прогнозами аналітиків компанії Альянс-Новобуд, уже в 2017 -- 55% квартир області буде саме у категорії

Судячи з усього, саме цей сектор нерухомості має всі шанси не лише втриматися на плаву, але і міцно закріпитися на ринку. За вартістю він знаходиться між економ - і бізнес-категорією, а ось за якістю абсолютно не поступається останньому.

У таких будинках зручне планування, якісні оздоблювальні матеріали і зручна інфраструктура поряд з ЖК. Нерідко бонусом йде наявність консьєржа або охорони на території.

В умовах фінансової нестабільності у цього сегмента з'явився додатковий покупець – той, кому не вистачає на перший внесок в бізнес-сегменті. Такий стан речей породжує забудовників, вони намагаються зводити нові об'єкти, орієнтуючись при цьому на запити покупців та їх можливості, що не може не радувати.

2 Інвесткомпанія придбала два логістичних центри

ІК Dragon Capital придбала 50% акцій логістичних центрів Іст Гейт Логістик в Борисполі та Вест Гейт Логістик в Стоянці Київської області.

East Gate Logistic площею 49 716 кв .м розташований в Борисполі, має 48 вантажно-розвантажувальними доками. Засновником зазначеної компанії є ТОВ Борлог.

West Gate Logistic розташований у Києво-Святошинському районі, с. Стоянка, Житомирське шосе, 7. Логістичний комплекс складається з двох складських об'єктів, а загальна площа складу становить 96 455,6 кв. м.

Такі угоди на ринку практично поодинокі нових угод купівлі немає, оренда теж особливої погоди не грає. Це лякає девелоперів – вони не поспішають зводити нові об'єкти, поки не розібралися зі старими.

Втім, у такій ситуації на ринку, безумовно, є свої плюси. Клієнт в сегмент складської нерухомості приходить вимогливий, що стимулює девелоперів відмовитися від «спекулятивних» складів і будувати під покупця.

3 На ринку житлової нерухомості штиль

Ринок житлової нерухомості регіонів істотно не зазнав змін за останній тиждень серпня. Ціни закріпилися на показниках початку місяця, покупець віддає перевагу в більшості вторинному житлу перед новобудовами.
Як повідомляє портал domik.ua, вартість квадратного метра житла на первинному ринку Івано-Франківська перебуває в межах від 9000-9500 грн до 25000-26000 грн. Все залежить від місця бажаного об'єкта. В Ужгороді ціни на однокімнатні квартири стартують від $13000. При цьому житло розташоване на околиці міста з не дуже гарною транспортною розв'язкою. Для порівняння, у Вінниці вартість аналогічних об'єктів становить від $15000

Вибір редакції

Політика

Вчора, 20:32

article_img
Хто з шести основних кандидатів у президенти є найбільшим домовласником
Країни

Сьогодні, 10:33

article_img
Наша проблема – туристи і мопеди. В Амстердамі призначили велосипедним мером дев'ятирічну дівчинку
Компанії/Ринки

Вчора, 14:42

article_img
Мистецтво привертати увагу. Історія успіху креативного агентства Banda

Головне

Політика

Вчора, 17:39

article_img
Тимошенко прокоментувала рейтинги Зеленського - ЗМІ
Країни

Сьогодні, 10:36

article_img
У Нігерії перенесли президентські вибори за пару годин до голосування
Країни

Сьогодні, 03:29

article_img
Нойерт відмовилася від боротьби за посаду постпреда США при ООН