Огляд ринку нерухомості: Київ поступається передмістю за кількістю будівельних робіт
1 Забудовники відступили за Київ
Все більш перспективним для покупців стає передмістя столиці – тут і будують набагато більше, та й темпи будівництва вражають. За підсумками першого півріччя компанії Київської області виконали будівельних робіт на суму 1 млрд. 170 млн. грн. При цьому, за даними Держстату Київської області, у порівнянні з відповідним періодом 2015 року нове будівництво, реконструкція та технічне переозброєння склали 90% від загального обсягу виконаних будівельних робіт. Капітальний і поточний ремонти – 6% і 4% відповідно. Більше всього будували в Києво-Святошинському, Вишгородському районі та місті Борисполі – там виконано 47% загального обсягу будівництва.
Активність девелоперов перемістилася за Київ, де набагато легше домовитися з місцевою владою з приводу підбиття потрібних комунікацій, так і проблем з орендою землі в рази менше.
Ще п'ять років тому ситуація була абсолютно іншою: Київ лідирував за темпами зростання, наявний купівельний попит був сконцентрований в столиці, а окремий забудовники тільки входили на ринок міст-сателітів. Ніхто не міг припустити, що через кілька років панорамний вид з вікна, прийнятні в порівнянні зі столичними ціни і орієнтована під запити покупця планування заміського житла стане суттєвим конкурентам київським девелоперам. Головне, щоб явні переваги не зникли з напливом охочих звести і продати більше квадратних метрів - все ж покупець віддає перевагу саме зелених зон і відкритих просторів приміських ЖК, а не черговим багатоповерхівкам в ряд.
2 "Квадрат" землі в Одесі подешевшає на 30%
На позачерговому засіданні Одеської міської ради вирішувалася доля приморських ділянок. Не дивно, що найдорожчою залишається земля в центрі курортного міста, трохи дешевше - на околиці і полях фільтрації.
Згідно з прийнятою документації, з 1 січня 2017-го вартість квадратного метра землі у місті знизиться на 25,8% — до 402,72 грн замість колишніх 600, повідомляє Svdevelopment.
Дешевшають земельні ділянки не тільки в Одесі, ціни в півтора-два рази просіли в Дніпропетровській, Харківській і Чернігівській областях. Вартість безпосередньо залежить від місця розташування – наближеність до транспортних магістралей та інше – і наявності комунікацій.
До речі, найчастіше два практично ідентичних земельних пая по сусідству можуть разюче відрізнятися в ціні – тут на допомогу приходить незалежна оцінка землі, вона допоможе знайти потрібний варіант за прийнятною ціною.
3 Заставні квартири банку Київ підуть з молотка
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб продовжує активно розпродавати заставне майно проблемних банків. Цього разу на продаж підуть 81 квартира в Києві, які знаходяться на балансі банку Київ. 27 липня відбудеться аукціон з продажу прав вимоги за кредитами юридичних осіб. Загальна заборгованість за договорами на 1 травня досягла 260 млн. 120 тис. грн.
Цікаво, що всі об'єкти розміщуються в одному будинку на вулиці Сім'ї Сосніних у Святошинському районі Києва.
4 На вторинному ринку столиці найбільше подешевшали "сталінки"

Купівельний попит впевнено дивиться у бік новобудов, а вторинний ринок тим часом продовжує вабити зниженням цін. Портал нерухомості domik.ua проаналізував ціни на основні типи цегляних будинків і з'ясував, що з січня по червень найбільше просіли ціни на "сталінки" - на 7,2% з $1331 до $1235, "стара цегла" подешевшав на 5,8% - з $1085 до $1022.
Найменше втратили в ціні будинки серії "покращена цегла" - 0,3% з $1082 до $1079. "Українська цегла" подешевшав на 1,6% до $1177 з $1196.