Огляд ринку нерухомості: будівництво подорожчало на 10%, а покупець пішов за місто

9 вересня 2016, 11:38
Ринок нерухомості в перших числах вересня відновлюється після "мертвого" літнього сезону. Будівництво подорожчало на 10%, а інтерес до житла передмістя виріс і став більше, ніж у столиці

1 Покупець пішов за місто

Все більш реальним стає тренд, коли міста-сателіти впевнено обходять столицю за кількістю зданого в експлуатацію житлового фонду. Та і з покупцями у ЖК передмістя мегаполісу проблем особливих немає. Як показав аналіз експертів Альянс Новобуд, на 5% зріс інтерес до житлової нерухомості в містах-сателітах, в той час як у столиці рівень інтересу знизився на 3%.

Відео дня

Порівняно з минулим роком зростання зацікавленості нерухомістю в області зріс на 94,8%, тоді як у Києві цей показник дорівнював лише 15,5%.

Не останню роль відіграє ціновий фактор, адже в передмісті квадратний метр значно нижче столичного – на рівні 13 728 грн. Дозволити собі житло можуть і молоді сім'ї з невеликим капіталом, і офісні співробітники, які поки не встигли обзавестися сім'ями і збирають гроші на дво-трикімнатні апартаменти.

2 В Києві злетіли продажі елітної нерухомості в два рази

Найбільщ проблемним сегментом в умовах економічної кризи є елітна нерухомість. На тлі помітного падіння попиту ріелторам все важче шукати покупця. Та все ж в самому кінці літа з поверненням ділової активності на ринок удача посміхнулася їм – клієнт знову зацікавився цим сегментом.

Так, за даними аналітичного центру агентства нерухомості Park Lane, в серпні 2016 року обсяг коштів, витрачених на оренду елітної нерухомості Києва склав $54 тис. 184, що вище показників липня у 2,5 рази. При цьому витрати на оренду в елітному сегменті склали 18% від усієї суми витрат на оренду нерухомості в столиці за результатами серпня.

Найбільше припало на оренду квартир – 55% від усього обсягу ринку оренди елітної нерухомості. Орендарі шукали житло в Печерському, Шевченківському, Голосіївському та Подільському районах. Популярні вулиці: Інститутська, Назаровская (Вєтрова), Глибочицька, бул. Лесі Українки бул. Тараса Шевченка. Затребувані площі – 130-200 кв. м, вартістю $17-22 за кв. м/місяць.

3 В Україні злетіли ціни на будівельні роботи

Ціни на будівельно-монтажні роботи (БМР) в Україні в січні-липні 2016 року в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року зросли на 9,6%.Про це свідчить статистика Держстату.

Найбільше зросли ціни на будівельно-монтажні роботи у сфері будівництва трубопроводів, комунікацій та ліній електропередач - на 17,3%. Найменше збільшилася вартість робіт у сфері будівництва транспортних споруд - на 5,7%.

При цьому вартість БМР в липні 2016 року порівняно з червнем зросла на 0,4% (у червні зростання по відношенню до травня склав 0,9%).

Забудовникам доводиться працювати в умовах підвищення цін на будівельні роботи і матеріали, а покупцям, відповідно, чекати можливого подорожчання цін на житло. Чи буде цей фактор суттєво впливати на ціни, говорити поки що важко

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X