Огляд нерухомості: у Києві почали будувати мало офісних центрів

21 жовтня 2016, 12:38
У Києві почали будувати мало офісних центрів, а в регіонах покупцеві житла пропонують непогані знижки

1 Введення нових офісів у Києві скоротився більш ніж у два рази

За підсумками третього кварталу стало очевидним, що обсяг введення офісних площ в Києві знизився більш ніж у два рази в порівнянні з результатами аналогічного періоду минулого року – до 16,1 тис. кв. м. Ринок переживав затишшя. В 3-му кварталі взагалі вийшов лише один об'єкт – будівля в бізнес-центрі «Лагода» (клас В, 9 тис. кв. м).

Однак за даними компанії JLL (Україна), при цьому в 4-му кварталі обсяг введення може перевершити сумарний результат перших трьох кварталів 2016 року і перевищити 20 тис. кв. м.

Відео дня

У такому разі річний показник опуститься лише на 10% нижче ніж в 2015 році, і складе 36,5 тис. кв. м. На останній квартал року заявлено введення двох об'єктів класу В – БЦ Protasiv Business Park, фаза 2 (14,0 тис. кв. м) і БЦ на вул. Лейпцизька, 15, фаза 3 (6,4 тис. кв. м).

Через зростаючий обсяг вакансії зниження обсягу введення площ не вплинуло на рівень орендних ставок в офісах. За даними компанії, частка вільних площ у бізнес-центрах Києва за 3-й квартал 2016 року знизилася на 1,5 в.п. і склала 19,4%. Зменшення цього показника спостерігалося у всіх класах офісної нерухомості: в класі А він скоротився на 1,1 в. п. (27,6%), а в класі В – на 1,7 в. п. (до 17,0%).

При цьому в третьому кварталі максимальна базова орендна ставка не змінилася і залишилася на рівні 340 дол. за кв. м на рік ($28 кв. м / міс.).

Нинішнє зниження девелоперської активності в цьому сегмент може вплинути на ринок в найближчому майбутньому. При нарощуванні обсягів попиту і незначному обсягу введення в експлуатацію може виникнути брак офісних площ.

2 Квартири економ класу користуються популярністю в регіонах

Ринок житла Києва і регіонів відрізняється не тільки вартістю квадратного метра, але й уподобаннями покупців. Якщо у Києві при купівлі житла дуже важливо і місце розташування та транспортна розв'язка та наявність інфраструктури дитячих садків і шкіл під боком, то в регіонах такі питання рідко стають каменем спотикання.

Тутешній покупець дивиться передусім на ціну. Купити намагаються насамперед у цегляних будинках, в той час як в Києві на вторинному ринку є безліч пропозицій в панельних будинках.

Ціновий діапазон в регіонах виглядає так.

За даними аналітиків domik.ua купити однокімнатну малогабаритну квартиру у Львові економ-класу на вторинному ринку нерухомості можна від $ 18000 на околиці міста. У районах, наближених до центру та безпосередньо в центрі подібні квартири будуть коштувати від $ 22000 до 30000 залежно від їх стану і місцезнаходження. Стандартні однокімнатні квартири на околиці коштують $ 20000, а в районах, які знаходяться поруч з центром міста – $ 25000- $ 26000.
В історичній частині Львова ціна квадрата іноді не поступається Київському. В середньому $800-1500.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Тим часом у Луцьку покупцеві пропонують гнучкі знижки. За даними domik.ua, вони можуть скласти від 20 до 50%.

Користуються особливою популярністю у покупця однокімнатні квартири в сегменті економ. На вторинному ринку їх ціна коливається від $ 9000 на околиці до $ 15000 в центрі міста і районах, наближених до центру. Однокімнатні квартири поліпшеного планування цього сегмента можна придбати в межах $ 18000–$20000. Ціни на двокімнатні квартири стартують від $ 17000 на околиці міста.

3 Верховна Рада продовжила будівельну амністію

Власникам об'єктів, побудованих без дозволу на проведення будівельних робіт, пішли на поступки. Верховна Рада ухвалила минулого тижня в першому читанні законопроект, що пропонує продовжити «будівельну амністію». Під неї потрапляють індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди; громадські будинки I та II категорій складності; будівлі і споруди сільськогосподарського призначення I і II категорій складності.

Власникам пропонують узаконити будинок, який незаконно звели у період з 5 серпня 1992 до 12 березня 2011 року.

При цьому будівельна амністія не передбачає сплати громадянами штрафних санкцій.

Показати ще новини
Радіо NV
X