Огляд нерухомості: орендарі повернулися в преміальний сегмент, а в Києві дешевшають квартири

7 жовтня 2016, 10:27
Минулий тиждень на ринку нерухомості пройшов досить активно – орендар повернувся в преміальний сегмент, а ціни на квартири знизилися
1 Бажаючих орендувати елітну нерухомість стало більше

Преміальний сегмент трохи пожвавився. Ринок елітної нерухомості з початком ділового сезону продемонстрував зростання. Клієнт виявляє активність, а ріелтори констатують такий само високий попит на апартаменти в цьому сегменті житла.

Відео дня

Так, за даними аналітичного центру агентства нерухомості Park Lane, у вересні 2016 року обсяг коштів, витрачених на оренду елітної нерухомості Києва (від $2 тис. 500 за місяць), склав $62 тис. 600 дол. США. Це на 16% вище показників серпня. Втім, цей показник все одно залишається доволі низьким.

Основний попит на ринку дорогого житла зосереджений на квартирах. Вони зайняли відразу 50% від всього обсягу ринку оренди елітної нерухомості. Орендарі цікавилися дорогими апартаментами з висококласним ремонтом в нових будинках у Печерському (вул. Драгомирова, Звіринецька, Коновальця) районі. Затребувані площі – 120-200 кв. м, вартістю $17-25 за кв. м/місяць.

Серед ключових тенденцій преміального сегмента варто відзначити підвищення інтересу орендарів до нежитлового фонду з початком ділового сезону. У структурі попиту це приблизно 35%. У вересні найчастіше цікавилися приміщеннями під офіси, як у бізнес-центрах, так і в нежитловому фонді у Печерському, Шевченківському та Голосіївському районах. Популярні вулиці Саксаганського, Коновальця, Хмельницького. Необхідна площа – 110-130 кв. м. Ціна в БЦ – $42-45 кв. м/місяць, в нежитловому фонді – близько $25 кв. м/місяць.

Незважаючи на досить відчутний відтік орендарів в цьому преміум-сегменті, власники не поспішають коригувати цінову позицію. Сьогодні вони закладають набагато менший дисконт у свої пропозиції, ніж два-три роки тому.

Якщо ж курс гривні продовжить зміцнюватися, експерти прогнозують повернення орендарів у всі сегменти житла. Чи очікують цього власники, або ж упевнені в купівельній спроможності свого клієнта і не хочуть втрачати свої гроші від здачі житла, поки залишається загадкою.

2 Покупець менше цікавиться "вторинкою"

Поки забудовники передмістя йдуть на поступки покупцю і пропонують квартири від $20 тис. в новому житловому фонді та гнучкі умови розстрочки, численні власники київської «вторинки» тримають останній ціновий бастіон.

Судіть самі – протягом вересня, за даними АН "Благовіст", кількість угод купівлі-продажу на ринку київської нерухомості зменшилася на 10%. Обсяг капіталовкладень у нерухомість Києва склав $23 млн 4 тис., що на 10% нижче показників серпня.

За словами комерційного директора TARYAN Group Назара Бурди, значна кількість нової пропозиції буде надалі посилювати боротьбу за покупця. У цій конкурентній боротьбі куди більш виграшно, судячи з усього, будуть виглядати саме забудовники на первинному ринку, які, нехай і вимушено, але все ж готові знижувати ціну або створювати додаткову цінність за рахунок пошуку правильно місця розташування, унікальної маркетингової та архітектурної концепції, інфраструктури та додаткових послуг.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Тому власникам житла на вторинному ринку доведеться змиритися з відтоком покупців або ж запропонувати їм щось для підвищення інтересу – суттєві знижки, приміром.

3 В Україні набули чинності нові правила оплати штрафів за несплачений податок на нерухомість

Можеш дозволити собі велику житлову площу, будь ласка, плати. Якщо ж необхідну суму не буде сплачено у строк, власнику «зайвих» метрів обов'язково буде нараховуватися штраф: у перший місяць – 10% від суми податку, у другий – 20%.

Нове правило набуло чинності 1 жовтня. 1 липня 2016 року в Україні набули чинності правила, згідно з якими податок необхідно було заплатити до кінця серпня.

Податок на нерухомість в Україні нараховується на додаткову площу квартир і будинків (для квартир понад 60 і будинків більше 120 кв. м). Його українці повинні платити один раз на рік за встановленою місцевими радами ставкою.

На початку вересня ДФС змінила крайні терміни, тепер податок потрібно сплатити протягом 60 днів з моменту вручення квитанції. Пов'язано це з тим, що багато українців просто не отримали квитанції у визначений термін

Судячи з попередніх результатів, поки що перспективи такого податку туманні. У 2017 він збільшиться до 3% для всієї території України. Але чи допоможе це якимось чином збільшити надходження до бюджету, поки що викликає сумнів.

4 Девелопери роблять ставку на монолітне будівництво

Криза, що почалася в 2008 році, вплинула на технології будівництва. Девелоперам довелося підлаштовуватися під умови ринку і шукати нові технології. Цегла за останні кілька років відновила колишні позиції, обсяги панельних будинків, що зводяться, впали на дно. Велику популярність набирає технологія «моноліт».

Монолітні будинки виграють у панелі за рахунок кращої звукоізоляції і більшого терміну служби.
Так, за даними компанії Альянс Новобуд, сьогодні пропозиція житла, спорудженого за цим методом, в передмісті Києва становить 43,5% проти 34,3% у попередньому році.

Для порівняння показник «цегли» у 2016 році склав 51%. Як видно, різниця не така вже й велика.

5

Ціни на житло в Києві трохи знизилися

Очікувати стрімкого падіння цін як на вторинному, так і на первинному ринку вже не доводиться. Деяка стабілізація економіки диктує свої умови ринку. Однак певне зниження все ж відбулося у вересні. Так, за даними аналітиків ІАП Столична нерухомість, на вторинному ринку житлової нерухомості Києва у вересні середня вартість представлених до продажу 1-4-кімнатних квартир відзначена на рівні 34956 грн/кв. м. В доларовому еквіваленті протягом місяця середні показники зменшилися на 1,4% до $1350 /кв. м.

Якщо говорити про середню вартість квартир з початку року, то в доларах вона зменшилася на 8,5%. Щодо вересня 2015 року, середня ціна за 1 кв. м квартир в доларах знизилася на 15,1%.

Первинний фонд користується більшою популярністю, звідси й менше здешевлення вартості. До речі, середня вартість квартир у новобудовах Києва у вересні 2016 року склала 23265 грн/кв. м. Щодо серпня середня вартість зменшилася на 0,8%.

Показати ще новини
Радіо NV
X