Погано буде всім. Вторгнення РФ в Україну призвело до більшого спаду економіки, ніж очікувалося — ОЕСР

26 вересня, 15:20
В ОЕСР переглянули прогнози зростання світової економіки (Фото:REUTERS/Issei Kato)

В ОЕСР переглянули прогнози зростання світової економіки (Фото:REUTERS/Issei Kato)

В ОЕСР заявили, що повномасштабне вторгнення РФ в Україну призвело до більшого спаду економіки, ніж прогнозувалося раніше.

Глобальне економічне зростання уповільнюється більше, ніж прогнозувалося кілька місяців тому, оскільки спричинена вторгненням РФ в Україну енергетична та інфляційна кризи ризикують перерости в рецесії в основних економіках.

Відео дня

Про це заявили в Організації економічного співробітництва та розвитку, передає Reuters.

Раніше в ОЕСР очікували зростання світової економіки за підсумками року на рівні 3,0%. Наразі в організації скоригували прогноз його уповільнення з 2,8%  (у липневому прогнозі) до 2,2% у 2023 році.

«Світова економіка втратила імпульс внаслідок неспровокованої, невиправданої та незаконної агресивної війни Росії проти України. Зростання ВВП у багатьох країнах зупинилося, а економічні показники вказують на тривале уповільнення», - заявив генеральний секретар ОЕСР Матіас Корманн.

Прогнозується, що світовий обсяг виробництва наступного року буде на 2,8 трлн доларів нижче за прогноз ОЕСР до повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Втрата доходу в усьому світі еквівалентна обсягу французької економіки.

За прогнозами ОЕСР, економічне зростання єврозони сповільниться з 3,1% цього року до 0,3% 2023 року. Це означає, що як мінімум частину року єврозона проведе у рецесії.

Це означає різке зниження рейтингу порівняно з останнім економічним прогнозом ОЕСР у червні, коли вона прогнозувала зростання економіки єврозони на 1,6% наступного року.

Особливо похмуро ОЕСР оцінили економіку Німеччини, залежну від російського газу. За прогнозами організації, наступного року вона скоротиться на 0,7% порівняно з червневою оцінкою зростання на 1,7%.

Хоча Сполучені Штати значно менше залежать від імпорту енергоносіїв ніж Європа, вони також зіткнулися з економічним спадом. Федрезерв США піднімає відсоткові ставки, щоб упоратися з інфляцією.

За прогнозами ОСЕР, зростання найбільшої економіки світу сповільниться з 1,5% цього року до 0,5% у 2023 році. Ще в червневому прогнозі передбачалося зростання на 2,5% у 2022 році та 1,2% у 2023 році.

Як повідомлялося в нещодавньому звіті Бундесбанку, Німеччина рухається до рецесії, оскільки інфляція перевищить позначку 10%.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X