Одразу п'ять європейських країн звернулися до Єврокомісії щодо російського Північного потоку-2

28 лютого 2017, 08:23
Швеція, Данія, Литва, Румунія і Польща вимагають від Єврокомісії надати письмовий аналіз впливу ініційованого Росією будівництва газопроводу Північний потік-2

Про це заявив віце-міністр Польщі по енергетиці Міхал Куртика, передає Польське радіо.

Документ був створений з ініціативи голови Комісії з питань енергетики і промисловості Єжи Бузека від імені депутатів з різних країн і фракцій.

Відео дня

Куртика наголосив, що Європейська комісія не повинна надавати винятків з правил для другої гілки Північного потоку, яка звиваючись по дну Балтійського моря, з'єднує Росію з Німеччиною.

Варшава вважає, що стосовно цієї інвестиції повинні застосовуватися всі норми ЄС без винятку. Якби так сталося, то будівництво цього газопроводу стало б нерентабельним.

"Газопровід, який доходить до території Європейського Союзу, повинен підкорятися законодавству Європейського Союзу. Кожна нова інфраструктура повинна в зв'язку з цим дуже ретельно аналізуватися. Європейська комісія повинна однозначно заявити, що цей правовий режим - це режим ЄС, а не кого б то не було ще", - додав віце-міністр.

Нагадаємо, у серпні 2016 Польща заблокувала Газпрому проект з будівництва трансбалтійського газопроводу з європейськими компаніями, повідомляло Комерсант, посилаючись на власні джерела

Показати ще новини
Радіо NV
X