Один з кращих європейських економістів Ерік Райнерт назвав головну проблему України

2 коментувати
Один з кращих європейських економістів Ерік Райнерт назвав головну проблему України
DR
Один з кращих європейських економістів, який доклав руку до успіхів Китаю, Малайзії та Норвегії, Ерік Райнерт назвав в інтерв'ю НВ головну проблему України

"Ваша найактуальніша проблема - це конфлікт кількох ідеологій управління країною і груп, які їх відстоюють. Ви крутитеся між залишками радянської економіки і неоліберальними концепціями, які пропонують вам західні країни. І вашим елітам нині вкрай важливо виробити консенсус щодо того, як функціонує світ навколо і яке місце в ньому України", - сказав професор.

Він назвав спільну рису радянської та західної капіталістичної системи - обидві розуміли важливість виробництва. Однак, зазначив Райнерт, після розпаду СРСР більшості пострадянських держав, у тому числі Україні, від комунізму захотілося перейти до іншої крайності - нового лібералізму, заснованого на ідеї, що зовсім неважливо, що ти робиш, важливо, що ти щось продаєш, наприклад, сировину. Головне – вільний ринок, чия "невидима рука" відрегулює обмін між державами до вигоді всіх.

"Насправді розумною опозицією комунізму є не лібералізм, а консерватизм, який зберігає ті інститути, які корисні, і ті практики, які успішні", - сказав професор.

В Україні був хороший наукомісткий виробничий сектор, і за 20 років вільного ринку він суттєво постраждав, ставши дорогим і невигідним. І з держави, що виробляє деталі ракет, Україна, продовжує він, швидко переходить до держави, що продає великі обсяги кукурудзи.

"Проблема і в тому, що ви хотіли цього не помічати, продовжуючи бачити пріоритети в економіці вільного ринку", - зазначив Райнерт.

Повний текст інтерв'ю читайте в новому номері НВ від 23 жовтня 2015 року

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: