Одне з головних джерел корупції в Україні - регульовані тарифи на газ - Міклош

4 квітня 2019, 18:46

Регульовані тарифи на газ в Україні є одним з головних джерел корупції і наслідком низької ефективності енергокомплексу країни.

Про це в інтерв'ю Радіо НВ повідомив колишній міністр фінансів Словаччини та голова Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні Іван Міклош.

"Регульовані тарифи на газ були, по-перше, одним з головних джерел корупції, величезної корупції. Коли люди говорять, що вони хочуть, щоб в Україні не було корупції, одна з головних передумов для цього - дерегуляція тарифів на газ", - зазначив він.

Відео дня

Міклош також підкреслив, що до Революції Гідності Україна ввозила 50% споживаного нею газу з Росії, і ефективність української економіки тоді "була в два рази гірше, ніж в Росії".

"Значить, якби українська енергетична ефективність була такою, як в Росії, не було б потрібно ввозити жодного кубометра газу. І чому була така низька енергетична ефективність? Тому що, коли тарифи такі, що газ не вартує ні копійки, ніхто не має мотивацію, щоб зберігати, щоб не споживати більше, щоб опалювати будинки, щоб впроваджувати нові технології, які споживають менше енергії", - резюмував екс-міністр фінансів Словаччини.

Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що Україна не може піти на зниження цін на газ для населення без згоди міжнародних партнерів.

"В односторонньому порядку Україна це зробити не може, я це наголошую. Якщо хтось говорить, що ми можемо це зробити в односторонньому порядку, знайте: на наступний день від нас відмовиться як від партнерів весь цивілізований світ, і країну заведуть в глибоку економічну кризу", - зазначив він.

У жовтні 2018 Україна і МВФ домовилися про нову програму stand by.

Нова програма з запитаним доступом в $3,9 млрд послужить основою для економічної політики уряду в 2019 році.

Вона буде зосереджена на продовженні фінансової консолідації і зниженні інфляції, а також реформах по зміцненню податкового адміністрування, фінансового сектора і енергетичного сектора.

Показати ще новини
Радіо НВ
X