Один день до ЗВТ України з ЄС: чиновники не прогнозують масового напливу європейських товарів

31 грудня 2015, 16:46
У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі не прогнозують великого напливу європейських товарів на український ринок з 1 січня 2016 року - з моменту набрання чинності зони вільної торгівлі України з ЄС

Про це заявила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України - торговий представник України Наталія Микольська в ефірі телеканалу 112 Україна.

Вона зазначила, що через девальвацію гривні вітчизняні товари є більш дешевими і конкурентоспроможними. Крім того, з нового року нульову ставку введуть лише на 70% товарів з ЄС. Для решти будуть діяти перехідні періоди або режими обмежень.

Відео дняЗа словами Микольської, з 1 січня 2016 року нульові ставки введуть на промислові, сільськогосподарські та товари переробної й харчової промисловості. Водночас будуть симетрично скасовані ввізні мита щодо товарів текстильної, кондитерської, хімічної галузей, на насіннєву продукцію, окремі зернові культури, фрукти, сухофрукти, приправи і спеції, а також іншу продукцію рослинного походження.

Подальша тарифна лібералізація для ЄС буде проводитися протягом декількох років. Так, для деяких видів рибної продукції, взуття, труб тощо тарифна лібералізація відбудеться протягом трьох років, для телефонних апаратів, апаратури для радіомовлення, лінз для камер - протягом п'яти років, для апаратури для відеозапису, моторних транспортних засобів і добрив - протягом семи років. У свою чергу, Україна матиме можливість знизити ввізні мита на капелюхи, парасольки і бруківку (протягом трьох років), посуд, обладнання для мийки та трактори (протягом п'яти років), автокрани, автобурові транспортні засоби, оснащені електричними двигунами тощо (протягом семи років), легкові автомобілі (протягом десяти років).

"Завдяки такій тарифній лібералізації на нашому ринку з'являться більш дешеві європейські товари, для яких вже з наступного дня скасовується додатковий імпортний збір. Крім того, це буде стимулювати вітчизняних виробників удосконалювати свій товар, підвищувати якість, більше уваги приділяти маркетингу", - підсумувала Микольська.

Нагадаємо, у понеділок, 21 грудня, у Брюсселі завершився останній у 2015 році раунд переговорів Європейського союзу, України та Російської Федерації з торгово-економічних питань, пов'язаних з імплементацією Києвом Зони вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною і Євросоюзом. Вона вступає в силу з 1 січня 2016 року в рамках угоди про асоціацію.

Показати ще новини
Радіо NV
X