Одеський припортовий завод отримає багатомільйонний кредит для запуску роботи

24 лютого 2016, 20:22
Кабмін схвалив наказ Фонду держмайна про видачу Одеському припортовому заводу кредиту у розмірі 600 мільйонів грн для закупівлі природого газу

Відповідне рішення Кабінет міністрів прийняв на своєму засіданні 24 лютого, пише УНІАН.

Кредитором виступить Укргазбанк. Передбачається, що кредитна лінія буде відкрита до 15 листопада 2016 року під 22% річних у гривні та 12% у доларах.

Відео дня

Як зазначив голова Фонду держмайна Ігор Білоус, ці кошти потрібні ОПЗ для поповнення робочого капіталу, який буде спрямовуватися на закупівлю газу, оскільки зараз підприємство працює у збиток через падіння світових цін на свою продукцію.

"Через те, що впали сировинні ринки, ціни на аміак обвалилися на 15%. На карбамід також в районі 14-15%. Вже на початку 2016 року ціни впали ще на 25%. Фактично ціни впали нижче собівартості. Для того, щоб не допустити збитковості підприємства, ми відключили половину агрегатів", - сказав Білоус.

За його словами, ОПЗ за таких умов у січні отримав збиток розміром 53 мільйони гривень, а у лютому отримає 57 мільйонів гривень збитку. Як зазначив голова ФДМУ, отримання кредиту дозволить підприємству не зупиняти виробництво та повернутися до прибутковості в сезон високого попиту на продукцію, тобто наприкінці весни.

Також Білоус розповів, що в ціні продукції ОПЗ близько 90% витрат припадає на закупівлю газу. При цьому він повідомив, що зараз завод споживає близько 65 мільйонів кубометрів газу на місяць, тоді як при повному завантаженні використовує понад 120 мільйонів кубометрів палива.

Зазначимо, що Одеський припортовий завод - один із найбільших підприємств хімічної галузі України. Спеціалізується на виробництві аміаку, карбаміду, рідкого азоту, діоксиду вуглецю, рідкого кисню, сірчанокислого натрію. Також займається перевантаженням хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт.

ОПЗ є монополістом на українському ринку послуг з прийому, охолоджування і перевантаження аміаку.

Раніше НВ повідомляло, ОПЗ може бути виставлений на продаж вже в квітні 2016 року. Крім того, Фонд державного майна пропонує виставити на приватизацію компанії Турбоатом і Запорізький титано-магнієвий комбінат.

Раніше Кабінет міністрів України продовжив до 31 липня 2016 року терміни приватизації основних державних активів енергокомпаній, ОПЗ і Сумихімпрому.

Нагадаємо, міністр економічного розвитку Айварас Абромавічус, який нещодавно оголосив про свою відставку, назвав приватизацію головною невиконаної метоюМіністерства економічного розвитку і торгівлі в 2015 році.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X