Обвал ринку КНР здатний надовго опустити ціни на нафту, створивши масу проблем для Путіна - Foreign Policy

26 серпня 2015, 20:28
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Обвал фондового ринку КНР здатний спровокувати нові ризики для головних світових експортерів нафти, незважаючи на те, що, як вважалося, ціни на пальне цього літа після тривалого зниження досягли дна

Про це пише оглядач Foreign Policy Кіт Джонсон, передає InoPressa.

"Враховуючи питання, що нависли над країною з другою за величиною економікою в світі, надії на зростання цін на нафту зникають - і це призведе до болючої розплати всюди, від Москви до Маракайбо", - відзначає аналітик.

Відео дня

Особливо сильно падіння цін на нафту завдає удару по Росії, чия національна валюта у понеділок, 24 серпня, впала до свого річного мінімуму і тепер коштує вдвічі менше, ніж у минулому році.

Таким чином, у поєднанні з західними санкціями економіка і бюджет РФ зараз перебувають під сильним тиском, що у свою чергу створює всілякі політичні проблеми для глави Кремля Володимира Путіна.

"Путін готовий завдати шкоди інтересам 45 млн пенсіонерів, урізавши бюджетні витрати, або військово-промислового комплексу, який є його головною опорою?" - задається питанням директор відділу стратегії по Росії і країнам з ринковою економікою компанії Eurasia Group Олександр Климент.

Відзначається, що роками Росія і Венесуела, а також нафтодобувачі Близького Сходу та Африки з радістю спостерігали, як потреба Китаю в сировині піднімала ціни на нафту до рекордних рівнів.

"Ці нафтові доходи заповнили скарбницю нафтовидобувних держав, зміцнили їх впевненість в собі і допомогли сформувати їх геополітичну стратегію", - вважає Джонсон.

За його словами, російське економічне "диво" у 2000-ні роки, не кажучи вже про переобрання Путіна на новий строк, було б набагато важче здійснити без нафти за $100.

Однак тепер цілий ряд колосальних енергетичних угод Росії з Китаєм виявився під питанням через низькі ціни на нафту.

"Найбільша проблема полягає в тому, що ніхто з впевненістю не знає, що саме відбувається в економіці Китаю. Офіційні урядові дані показують зростання ВВП точно на запланованому рівні 7%, але інші показники - від споживання сталі і міді до використання електроенергії - дозволяють припустити, що уповільнення економічного зростання Китаю, можливо, перевершує всі побоювання", - йдеться в матеріалі.

Як зазначає Климент, у зв'язку з цим змінюється буквально вся парадигма.

"Протягом 15 років величезні доходи від природних ресурсів дозволяли цим країнам підтримувати політичну стабільність, а тепер все це сповільнюється", - пояснює він.

Зазначимо, раніше повідомлялося, що Китайський ринок акцій на відкритті торгів продемонстрував зростаючу динаміку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X