Обвал ринку КНР здатний надовго опустити ціни на нафту, створивши масу проблем для Путіна - Foreign Policy
Про це пише оглядач Foreign Policy Кіт Джонсон, передає InoPressa.
"Враховуючи питання, що нависли над країною з другою за величиною економікою в світі, надії на зростання цін на нафту зникають - і це призведе до болючої розплати всюди, від Москви до Маракайбо", - відзначає аналітик.
Особливо сильно падіння цін на нафту завдає удару по Росії, чия національна валюта у понеділок, 24 серпня, впала до свого річного мінімуму і тепер коштує вдвічі менше, ніж у минулому році.
Таким чином, у поєднанні з західними санкціями економіка і бюджет РФ зараз перебувають під сильним тиском, що у свою чергу створює всілякі політичні проблеми для глави Кремля Володимира Путіна.
"Путін готовий завдати шкоди інтересам 45 млн пенсіонерів, урізавши бюджетні витрати, або військово-промислового комплексу, який є його головною опорою?" - задається питанням директор відділу стратегії по Росії і країнам з ринковою економікою компанії Eurasia Group Олександр Климент.
Відзначається, що роками Росія і Венесуела, а також нафтодобувачі Близького Сходу та Африки з радістю спостерігали, як потреба Китаю в сировині піднімала ціни на нафту до рекордних рівнів.
"Ці нафтові доходи заповнили скарбницю нафтовидобувних держав, зміцнили їх впевненість в собі і допомогли сформувати їх геополітичну стратегію", - вважає Джонсон.
За його словами, російське економічне "диво" у 2000-ні роки, не кажучи вже про переобрання Путіна на новий строк, було б набагато важче здійснити без нафти за $100.
Однак тепер цілий ряд колосальних енергетичних угод Росії з Китаєм виявився під питанням через низькі ціни на нафту.
"Найбільша проблема полягає в тому, що ніхто з впевненістю не знає, що саме відбувається в економіці Китаю. Офіційні урядові дані показують зростання ВВП точно на запланованому рівні 7%, але інші показники - від споживання сталі і міді до використання електроенергії - дозволяють припустити, що уповільнення економічного зростання Китаю, можливо, перевершує всі побоювання", - йдеться в матеріалі.
Як зазначає Климент, у зв'язку з цим змінюється буквально вся парадигма.
"Протягом 15 років величезні доходи від природних ресурсів дозволяли цим країнам підтримувати політичну стабільність, а тепер все це сповільнюється", - пояснює він.
Зазначимо, раніше повідомлялося, що Китайський ринок акцій на відкритті торгів продемонстрував зростаючу динаміку.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.