Обслуговування колишнього британського криголама James Clark Ross обійдеться Україні дорожче, ніж його купівля

28 вересня 2021, 17:13

Україна щорічно витрачатиме на обслуговування купленого у британців криголама James Clark Ross до 195 млн грн — це більше, ніж вартість самого судна. Британцям обслуговування обходилося навіть дорожче.

Щорічне обслуговування наукового антарктичного судна James Clark Ross, яке Україна придбала у Британії, буде обходитися дорожче його покупки, передає Dozorro з посиланням на розрахунки Міністерства освіти і науки.

Відео дня

Так, обслуговування судно щорічно обходитиметься від 172 до 195 млн грн, при тому що придбали криголам за 145 млн грн.

Відзначається, що попередній власник криголама витрачав на його утримання від 6 до 7,7 млн - до 280 млн грн за поточним курсом.

У цю суму входять витрати на паливо, щорічні ремонти, оплата праці команди, наукове обладнання і податкові збори в портах. У попередніх власників криголама найбільшою статтею витрат були саме зарплати співробітників.

Нагадаємо, що Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ) підписав акт про покупку Україною криголама James Clark Ross в серпні цього року.

Океанографічний криголам дозволить українським вченим повернутися до досліджень Світового океану, створювати науково-дослідні та логістичні консорціуми з іншими країнами.

Раніше Україна щорічно фрахтували іноземне судно для доставки антарктичної експедиції на Академік Вернадський і назад.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X