Обмеження ввезення товарів без мит, подорожчання сигарет та інші головні новини бізнесу

8 грудня 2017, 20:50
ТОП головних новин українського бізнесу за 8 грудня від НВ Бізнес

1 Рада прийняла держбюджет-2018 і супутні йому закони

Безмитне ввезення товарів і посилок обмежили

Верховна Рада ввела обмеження на безмитне ввезення товарів на територію України при самостійному перетині кордону і поштових відправленнях.

Відео дня

Згідно зі змінами, при більш частому в'їзді без податків можна ввезти товари на суму тільки до € 50.

Для тих, хто був відсутній в Україні менше 24 годин і в'їжджає в країну частіше одного разу протягом 72 годин базою оподаткування вважається сумарна вартість ввезених товарів, що перевищує в еквіваленті € 50, з урахуванням що підлягає оплаті мита.

Крім цього, також введені обмеження на безподаткові пересилання товарів фізичним особам у міжнародних поштових та експрес-відправленнях: тепер їх може бути максимум три протягом одного календарного місяця сумарною фактурною вартістю до € 150, тоді як починаючи з четвертої посилки вони вже будуть обкладатися податком, митом і акцизом.

Дотації у аграріїв забрали

Верховна Рада скасувала систему дотацій виробникам сільгосптоварів, яка діяла в 2017 році. При цьому, загальна сума держпідтримки АПК в 2018 році складе 7,3 млрд грн проти 6,3 в 2017 році.

На підтримку тваринництва виділять 4 млрд грн, на програму 20% компенсації аграріям вартості української сільгосптехніки - 945 млн грн, на підтримку фермерських господарств - 1 млрд грн.

Боротьбу з тіньовим ринком палива відклали

Верховна Рада України перенесла на рік, до 1 січня 2019 року, заходи щодо посилення контролю за обігом палива.

Раніше пропонувалося, що вже з 2018 року всі підприємства, що займаються виробництвом, зберіганням, торгівлею паливом, повинні обладнати свої резервуари для вимірювання витрат речовини рівнемірами.

Ввезення електромобілів здешевили

Верховна Рада скасувала стягнення ПДВ та акцизного податку при ввезенні в Україну електромобілів до 2023 року.

Також під цю норму підпадають послуги з перевезення пасажирів на таксі, оснащеного тільки електричним двигуном, а також надання електромобілів в оренду, лізинг, прокат і перевезення на замовлення.

Ренту на видобуток газу з нових свердловин знизили

Верховна Рада знизила ставки ренти на видобуток природного газу з нових родовищ в Україні.

Тепер для нових свердловин рента на видобуток природного газу знижена до 12% (для свердловин глибиною до 5000 м) і до 6% (для свердловин глибше 5000 м). Крім того, рента буде знижена на свердловини, де буріння буде розпочато після 1 січня 2018 року.

Акциз на сигарети підвищили

Сигарети в Україні будуть дорожчати кожен рік: Верховна Рада прийняла закон про збільшення тютюнового акцизу в 4,5 рази до 2025 року.

Передбачається, що ці заходи дозволять збільшити надходження до держбюджету на 12,46 млрд грн, в тому числі на 11,74 млрд грн за рахунок тютюнового акцизу.

2 Нафтогаз закупив газ у європейських компаній за кошти ЄБРР

Протягом липня-вересня 2017 року Нафтогаз України закупив 1,8 млрд куб. м природного газу у п'яти європейських постачальників за рахунок відновлювальної кредитної лінії ЄБРР.

Природний газ закупили у європейських компаній Axpo Trading AG, CEZ as, Engie SA, RWE Supply & Trading GmbH і Uniper Global Commodities SE.

Загальна ціна 18 укладених договорів склала $359 млн, з яких $300 млн - кошти кредитної лінії і $59 млн - власні кошти Нафтогазу. Середня вартість контрактів в пункті поставки становить $203 за тис. Куб. м.

3СБУ провела обшуки в офісі Київстару

Служба безпеки України (СБУ) провела слідчі дії в офісі Київстару - найбільшого мобільного оператора. Президент компанії Петро Чернишов повідомив, що обшук був заздалегідь узгоджений.

Як з'ясувалося, слідчі дії проводяться СБУ в рамках справи щодо одного із працівників оператора. "Це стосується його особистого життя і ніяк не пов'язане з компанією" - сказало джерело в компанії.

4 Суд зобов'язав БРСМ-Нафту доплатити 1,8 млрд грн податків

Компанія Стейт Оіл (керуюча компанія оперативною діяльністю мережі АЗК БРСМ-Нафта) повинна доплатити 1,8 млрд грн податку на прибуток та акцизного податку.

Таке рішення підтвердив Вищий адміністрівний суд України.

В ході проведення документальної планової виїзної перевірки підприємства Офісом великих платників податків була встановлена реалізація на орендованих АЗС під брендом БРСМ-Нафта неврахованих в бухгалтерському та податковому обліку нафтопродуктів. Крім того, в ході цієї перевірки було встановлено, що Стейт Оіл ухилилася від сплати близько 1,8 млрд грн податків.

5 Депутати тимчасово заблокували продовження земельного мораторію

Верховній Раді запропонували скасувати мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, продовжений напередодні.

Ряд народних депутатів з фракцій БПП, Народний фронт і Самопоміч внесли в парламент проект постанови, що передбачає скасування рішення ВР про продовження заборони на відчуження земель до 2019 року.

Цей документ блокує подальше проходження закону про продовження мораторію. Оскільки спікер Ради не може його підписати, поки парламент не відхилить на пленарному засіданні проект постанови про його скасування.

Такими були головні ділові новини п'ятниці.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X