Обмеження імпорту антрациту, перший тендер на 4G та інші головні новини бізнесу

7 листопада 2017, 19:45
ТОП головних новин українського бізнесу за 7 листопада від НВ Бізнес

1 МЕРТ ввело санкції проти третього за величиною постачальника антрациту

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України за запитом Служби безпеки України ввело санкції проти російської компанії Южтранс (Ростовська область).

Відео дня

Санкції набудуть чинності через 40 днів. Южтрансу буде заборонено здійснювати зовнішньоекономічну діяльність з господарюючими суб'єктами в Україні.

Южтранс є одним з найбільших постачальників антрациту в Україні. СБУ підозрює компанію в незаконному вивезенні антрациту з окупованого Донбасу і у фінансуванні терористичних ДНР і ЛНР.

2 НАБУ оголосило про підозру двом іноземцям у справі Мартиненка

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) оголосило про підозру громадянину України і двом громадянам Австрії (керівникам австрійської компанії-посередника Steuermann) в рамках справи за фактом крадіжки грошей на держпідприємстві Східний ГЗК (гірничо-збагачувальний комбінат).

Повідомлення про підозру менеджерам Steuermann вручено в Австрії в рамках надання міжнародної правової допомоги. Таким чином, загальна кількість підозрюваних у цій справі зросла до 8 осіб.

3 В Україні оголосили перший тендер на 4G

Регулятор ринку телекомунікаційних послуг повідомив про проведення тендера на отримання ліцензій для впровадження зв'язку нового покоління 4G в діапазоні 2600 МГц. Оголосити його намір до 10 листопада.

При цьому датою початку тендера, яка є датою визначення серед претендентів на участь в тендері вже безпосередньо його учасників, затверджено 23 січня 2018.

4 Українці все частіше розраховуються платіжними картами

Частка безготівкових розрахунків з використанням платіжних карт в Україні зросла на 3,1%, і за підсумками третього кварталу 2017 року становить 38,6%.

Як зазначає НБУ, спостерігається стійке зростання саме безготівкових розрахунків - за кількістю операцій на 29,5%, а за обсягом - на 41,6%. Найбільший обсяг коштів припадає на розрахунки в інтернеті (39%), найбільша кількість операцій - на розрахунки в торговельних мережах (52,4%).

Загальний обсяг операцій з початку року досяг 1,4 трлн грн, збільшившись за рік (в порівнянні з січнем-жовтнем 2016 року) майже на третину.

5 Роботодавці збільшили сплату зарплатного податку

Зарплати почали виходити з "тіні", оголосили в Державній фіскальної служби України (УКРІНФОРМ). Приводом для оптимізму стали дані про те, надходження від єдиного соціального внеску (ЄСВ) за січень-жовтень 2017 року досягли 145 млрд грн, відновившись таким чином до рівня 2015 року до зниження ставок зарплатного податку.

"Втрати бюджету Пенсійного фонду від зниження ЄСВ на 50% повністю компенсовані", - заявив в.о. глави УКРІНФОРМ Мирослав Продан. Втім, як визнав він, чималу роль у збільшенні надходжень від ОСВ зіграло підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Такими були головні ділові новини вівторка.

Показати ще новини
Радіо NV
X